Namai: seno ir naujo derinys

Kuriant namus paprastai galvojame, kad viskas juose turi būti nauja: nauja PVC danga, baldai, kiekviena plytelė ir kiekviena medžiaga, kurią naudojate statybose. Tačiau juk iš tikrųjų namai gali būti geri, naudingi ir prasmingi net ir tada, jeigu juos kuriate iš dalies su senais ir naujai panaudojamais dalykais, iš dalies su naujais. Tik reikia žinoti, kas gali būti naudojama nauja, o kas sena.

Grindys ir dangos – naujos

PVC dangosJeigu norite gražių namų, kuriuose jaustųsi „sendintų namų“ dvelksmas, tuomet turėsite pasistengti, kad tie namai būtų padaryti kokybiškai. Dauguma apdailos ir statybų medžiagų turės būti nauji, o tik kai kurie galės būti naudoti anksčiau. Iš tiesų, tuo ir skiriasi prastas ir geras interjeras. Prastas interjeras: tai baisiai atrodančios, avarinės būklės patalpos, kuriose padėti nauji baldai. Gražus interjeras: tai su naujais dažais, naujomis medžiagomis, nauja PVC danga ir lentomis sutvarkytos patalpos, kuriose gali būti ir keli senesni daiktai, kurie vis tiek atrodys gražiai. Taigi, auksinė taisyklė būtų negailėti pinigų statybinėms medžiagoms ir naujoms apdailos medžiagoms, taip pat tokiems dalykams kaip tapetams, parketui, PVC dangai, kitaip vadinamai linoleumu, ir pan.

Kai kurie sendinti baldai

Skaityti toliau: Namai: seno ir naujo derinys

Keletas klausimų odontologui

Nors odontologas Vilniuje yra ne vienas labai geras, kai kuriems žmonėms apsilankyti pas juos tenka itin retai. Tai žmonės, kurie turi gerą genetiką ir puikiai prižiūri savo dantis. Ir visgi – dauguma žmonių nuolat lankosi pas odontologus. Kalbamės su vienu odontologu ir klausiame apie vilniečių dantų būklę.

Kur sveikesni žmonių dantys: Vilniuje ar miesteliuose, kaime?

Dantų priežiūraNėra jokio skirtumo, kur žmonės valgo maistą ar valosi dantis, kur jie paveldėja vieną ar kitą genetiką. Dantys gali būti vienodai geri ar blogi tiek kaime, tiek mieste, tai nesvarbu. Galbūt tik Vilniuje yra geriau tuo, kad didesnis odontologų pasirinkimas. Tai reiškia, kad galima ir laiku, kada tikrai to reikia, nueiti pas odontologą, nebūtinai teks laukti didelėje eilėje. Taip pat tai rodo ir tai, kad tiesiog galima pasirinkti geresnius specialistus, ar tokius, kuriais tikrai būtumėte patenkinti.

Dėl ko dažniausiai genda dantys?

Dažniausiai dėl paveldimumo ir dėl blogos dantų priežiūros. Yra žmonių, kurie labai kruopščiai prižiūri dantis ir vis tiek kas savaitę juos tenka taisyti. Yra žmonių, kurie nelabai stengiasi, o niekada dantys negenda. Ir yra tokių, kurie nelabai stengiasi, genda dantys, tuomet duodi rekomendacijas kaip, su kuo, kada valyti dantis. Tada pasikeičia priežiūros, mitybos įpročiai ir ima gerėti dantys, retėja vizitai pas odontologą. Taigi, iš visų šitų dalykų ir susideda tas dantų taisymo ir gedimo reikalas.

Skaityti toliau: Keletas klausimų odontologui

Ką dažniausiai atlieka vestuvių vedėjai?

Artėjant vestuvėms svarstysite, kada vestuviu vedejai kaina esama jums reikalingi, o kada gi jie nebūtini. Kad suprastumėte, ar jums jų reikia ir kokius samdyti, galima apskritai pagalvoti, kokia jų funkcija, ką iš esmės per vestuves daro vedėjai ir kodėl jums jų galbūt reikia.

Organizavimas, kad svečiai eitų ten, kur reikia

VestuvėsTaigi, visų pirma, svečiams vestuviu vedejai neleis klaidžioti nežinioje ir bandyti suprasti, kada kur ką daryti. Vestuvių vedėjai pasirūpins, kad svečiai visada atsirastų reikiamoje vietoje ir ten galėtų atlikti svarbius ir reikiamus dalykus. Taigi, svečių nukreipimas į šokių salę, prie maisto, prie dovanų teikimo ir pan. – reikalingas dalykas įvairiose vestuvėse.

Susipažinimo skatinimas, komendanto paslaugos

Labai dažnai vestuviu vedejai būna tie žmonės, kuriems pavyksta tinkamai apšildyti ir sušildyti publiką tam, kad jie galėtų jaustis laisviau. Komendantu vadinamas tas ragintojas, kuris nuolatos liepia kažkam įpilti, o kažkam išgerti, ir tokiu būdu vyksta smagi vakaro eiga. Taigi, susipažinti vestuvėse bus tikrai smagiau, kai nereikės laužyti galvos, kaip tą padaryti. Alkoholis savaime apšildo žmones, na o specialūs kiti žaidimai, veiksmai irgi tą padaro. Gali būti, jeigu vestuvės nedidelės, ir jeigu yra poreikis žmones kuo labiau „sulipinti“ ir paversti draugais, pažįstamais – tai vestuvių vedėjas labai stengsis, kad žmonės susidraugautų ir jaustųsi jaukiai, patogiai. Taigi, tokiu atveju, bus stengiamasi žmones suburti į tą vieną kompaniją. Susipažinimo žaidimų metu bus sakomas vardas, kažkokia informacija ir panašiai. Tai smagus laikas, kada žmonės gali gauti bendrinę informaciją vieni apie kitus, ir tai tampa linksmu laiko praleidimu.

Žaidimai

Skaityti toliau: Ką dažniausiai atlieka vestuvių vedėjai?

Kaip elgtis su spausdintuvu

Jūs perkate spausdintuvą – sveikiname. Laiminga diena, nuo kurios spausdintuvo kaseciu pildymas bus veiksmas, kurį atliksite vietoje to, kad eitumėte į spausdinimo centrą ir ten už tą pačią kainą, už kurią jums užpildytų visą kasetę, spausdintumėte savo bakalaurinį. Taigi, jeigu nutarėte pirkti spausdintuvą, puikiai pasielgėte. Mat net ir šiais skaitmeniniais laikais vis dar kartais žmonėms reikia popierinių dalykų. Kaip rinktis spausdintuvą ir kaip jį prižiūrėti?

Spausdintuvo pirkimas

Juodas spausdintuvasTaigi, pirmiausia spausdintuvo pirkimas – tai tas svarbus veiksmas, kurį jūs turite atlikti gerai pagalvoję. Gal galvosite – prasto nepirksiu, iškart gerą. Nebloga pozicija, tik ar suprantate, kuo skiriasi geras nuo blogo? Daug ką sudaro gamintojo vardas, žinoma. O toliau – reikia žinoti, ko jums reikia. Jeigu neplanuojate spausdinti spalvotai, pirkite nespalvotą spausdintuvą, kai kartą gyvenime reikės spalvotos spaudos, nueisite į spaudos centrą ir atsispausdinsite už 20 centų. Tada bus klausimas – ar pirkti rašalinį, ar lazerinį? Gal galvosite, kad metas būti moderniu ir pirkti lazerinį, juk lazeriais ir Lietuva garsėja, ar ne? Bet gal ne tais, kurie naudojami spausdinime? Iš tiesų, praktiškiau yra pirkti rašalinį spausdintuvą, mat lazerinio spausdintuvo kasetė tiesiog pasmerkta uždžiūti. Jūs nenaudosite spausdintuvo kelias savaites (o taip ir bus), ir jis nebegalės dirbti. Su rašaliniu niekada nieko panašaus nenutiks, be to, jį bus visada pigiau pirkti, taisyti, pildyti kasetę.

Rašalas ir kasetės

Skaityti toliau: Kaip elgtis su spausdintuvu

Susigrąžinti gerą nuotaiką padėjo vitaminas D

Gėrimas stiklinėjeJeigu tik žinotumėte, kad bloga nuotaika vargina dėl tam tikros medžiagos trūkumo, vitaminas D kaina atrodytų juokinga – tiesiog kaip nieko. Geros nuotaikos kaina yra didesnė. O vitaminų galima įsigyti net ir internetu labai pigiai. Problema, matyt, yra ta, kad paprastai nežinome, kodėl prastai jaučiamės, kodėl kažkas ne taip. O įtarti, kad depresija ir neviltis atsiranda būtent dėl vitamino D stygiaus – juk sugalvos ne kiekvienas.

Paprastai siejamas su bendra sveikata

Dažniausiai vitamino D trūkumas siejamas su bendra sveikata. Kai nuolat ima varginti ligos. Sergate ir sergate. Blogėja ir skydliaukės veikla, kitų simptomų daugėja. Tuomet gydytojai ima įtarti vitamino D trūkumą. Tačiau dėl blogos nuotaikos ar depresijos, apatijos tokie simptomai rečiau priskiriami.

Gaminasi šviečiant saulei ir su tam tikru maistu

Kur paprastai žmogus gauna vitamino D? Vitaminas D gaminasi žmogaus organizme, kai saulė veikia odą. Su melonomo pokyčiais atsiranda ir vitamino D pagausėjimas. Aišku, mums, gyvenantiems kone šiaurėje, lemta visuomet jausti šio vitamino stygių. Tačiau taip pat vitaminas gaunamas ir su maistu, tokiu kaip kiaušiniai, mėsa, žuvis, špinatai, avokadai. Visgi, retas kuris suvalgo tiek šio maisto, kad tikrai jaustų tą vitamino pakankamą kiekį. Kai kuriems žmonėms tas kiekis sumažėja ir dėl streso, ligų, nemigos. O tai paskatina dar blogesnę savijautą.

Esant stygiui, kamavo bloga nuotaika

Skaityti toliau: Susigrąžinti gerą nuotaiką padėjo vitaminas D