Keletas klausimų odontologui

Nors odontologas Vilniuje yra ne vienas labai geras, kai kuriems žmonėms apsilankyti pas juos tenka itin retai. Tai žmonės, kurie turi gerą genetiką ir puikiai prižiūri savo dantis. Ir visgi – dauguma žmonių nuolat lankosi pas odontologus. Kalbamės su vienu odontologu ir klausiame apie vilniečių dantų būklę.

Kur sveikesni žmonių dantys: Vilniuje ar miesteliuose, kaime?

Dantų priežiūraNėra jokio skirtumo, kur žmonės valgo maistą ar valosi dantis, kur jie paveldėja vieną ar kitą genetiką. Dantys gali būti vienodai geri ar blogi tiek kaime, tiek mieste, tai nesvarbu. Galbūt tik Vilniuje yra geriau tuo, kad didesnis odontologų pasirinkimas. Tai reiškia, kad galima ir laiku, kada tikrai to reikia, nueiti pas odontologą, nebūtinai teks laukti didelėje eilėje. Taip pat tai rodo ir tai, kad tiesiog galima pasirinkti geresnius specialistus, ar tokius, kuriais tikrai būtumėte patenkinti.

Dėl ko dažniausiai genda dantys?

Dažniausiai dėl paveldimumo ir dėl blogos dantų priežiūros. Yra žmonių, kurie labai kruopščiai prižiūri dantis ir vis tiek kas savaitę juos tenka taisyti. Yra žmonių, kurie nelabai stengiasi, o niekada dantys negenda. Ir yra tokių, kurie nelabai stengiasi, genda dantys, tuomet duodi rekomendacijas kaip, su kuo, kada valyti dantis. Tada pasikeičia priežiūros, mitybos įpročiai ir ima gerėti dantys, retėja vizitai pas odontologą. Taigi, iš visų šitų dalykų ir susideda tas dantų taisymo ir gedimo reikalas.

Ką daryti, kad negestų dantys?

Kaip jau sakiau, dėl genetikos nepadarysi nieko. O šiaip reikėtų valyti ryte ir vakare, taip pat 30 minučių po maisto. Reikėtų ir mokėti valyti su tinkamomis priemonėmis, šepetėliu, tą daryti kruopščiai nepamiršti ir tarpdančių siūlo. Kai kuriais atvejais reikia išlupti vieną dantį, kad dantys taip nesigrūstų vienas ant kito, nes tas blogas sąkandis irgi gali labai kenkti.

Kokie sprendimai geriausi brandžiame amžiuje?

Aš rekomenduoju ilgalaikį sprendimą: dantų implantus 4 on 1, kuomet ant vieno sraigto kokybiškai laikosi 4 dirbtiniai dantys. Tai labai pažangi technologija, leidžianti ilgai džiaugtis, visą gyvenimą iš esmės, gerų dantų kokybe. Ir kainos atžvilgiu tai irgi labiau atsiperka negu protezavimas.

Kokią kainą už dantų priežiūrą išleisti yra normalu?

Negaliu atsakyti, čia priklauso nuo to, kokių yra sunkumų su dantimis. Tačiau tikrai dabartiniais laikais odontologų paslaugų galima rasti įvairiomis kainomis: kiekvienam pagal poreikius.

Ačiū už pokalbį.

One thought on “Keletas klausimų odontologui”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *