Namai: seno ir naujo derinys

Kuriant namus paprastai galvojame, kad viskas juose turi būti nauja: nauja PVC danga, baldai, kiekviena plytelė ir kiekviena medžiaga, kurią naudojate statybose. Tačiau juk iš tikrųjų namai gali būti geri, naudingi ir prasmingi net ir tada, jeigu juos kuriate iš dalies su senais ir naujai panaudojamais dalykais, iš dalies su naujais. Tik reikia žinoti, kas gali būti naudojama nauja, o kas sena.

Grindys ir dangos – naujos

PVC dangosJeigu norite gražių namų, kuriuose jaustųsi „sendintų namų“ dvelksmas, tuomet turėsite pasistengti, kad tie namai būtų padaryti kokybiškai. Dauguma apdailos ir statybų medžiagų turės būti nauji, o tik kai kurie galės būti naudoti anksčiau. Iš tiesų, tuo ir skiriasi prastas ir geras interjeras. Prastas interjeras: tai baisiai atrodančios, avarinės būklės patalpos, kuriose padėti nauji baldai. Gražus interjeras: tai su naujais dažais, naujomis medžiagomis, nauja PVC danga ir lentomis sutvarkytos patalpos, kuriose gali būti ir keli senesni daiktai, kurie vis tiek atrodys gražiai. Taigi, auksinė taisyklė būtų negailėti pinigų statybinėms medžiagoms ir naujoms apdailos medžiagoms, taip pat tokiems dalykams kaip tapetams, parketui, PVC dangai, kitaip vadinamai linoleumu, ir pan.

Kai kurie sendinti baldai

Na o tuomet, kai įrengsite naują ir gražią patalpą, galėsite ten padėti ir keletą senesnių arba sendintų daiktų. Tai galės būti ir kokia nors didelė sena ąžuolinė spinta, ir senas gražus atrestauruotas stalas, ir kokie antikvariniai foteliai. Visgi, jeigu naudosite tokius senus baldus, tuomet visa kitą, ką pirksite, taip pat turės būti senoviško stiliaus. Negalėsite tiesiog padėti kelių senovinių baldų, o paskui pirkti naujus modernaus stiliaus. Dabar irgi yra gaminama puikių baldų komplektų, kurie yra senovinio stiliaus, tačiau pagaminti naujai, atrodo labai gražiai, dvelkia klasika. Taigi, tokie baldai gali būti tikrai labai geras ir gražus dalykas. Tik nepamirškite, kad tuomet ir apdailos galėtų būti derančios. Galbūt fototapetas vaizduos augalus, kažką senoviško, o ne šviečiantį Niujorką ar Kanarų salas. Viską reikia derinti. Verta rinktis ir sodrias, tamsias, senovines spalvas.

Antrinis daiktų panaudojimas

Galiausiai, svarbu mokėti užsiimti antriniu daiktų panaudojimu. Kas tai? Tai mokėjimas iš senų daiktų sukurti kažką naujo ir efektyvaus. Pavyzdžiui, iš senų nereikalingų stalčių sukurti naują, gražią komodą. O galbūt iš senų nereikalingų dėžių – puikią sekciją svetainei. Visa tai gali tapti jūsų profesionaliai pagamintais, stilingais ir labai gražiais daiktais.

One thought on “Namai: seno ir naujo derinys”

  1. man tas seno ir naujo labiausiai atsispindi įvairiose detalėse ar namų aksesuaruose. Kai būna kokios naujoviškos užuolaidos ir senoviški karnizai arba atvirkščiai, senoviškos, natūralios žvakės ir naujoviškos žvakidės ar pan.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *