Susigrąžinti gerą nuotaiką padėjo vitaminas D

Gėrimas stiklinėjeJeigu tik žinotumėte, kad bloga nuotaika vargina dėl tam tikros medžiagos trūkumo, vitaminas D kaina atrodytų juokinga – tiesiog kaip nieko. Geros nuotaikos kaina yra didesnė. O vitaminų galima įsigyti net ir internetu labai pigiai. Problema, matyt, yra ta, kad paprastai nežinome, kodėl prastai jaučiamės, kodėl kažkas ne taip. O įtarti, kad depresija ir neviltis atsiranda būtent dėl vitamino D stygiaus – juk sugalvos ne kiekvienas.

Paprastai siejamas su bendra sveikata

Dažniausiai vitamino D trūkumas siejamas su bendra sveikata. Kai nuolat ima varginti ligos. Sergate ir sergate. Blogėja ir skydliaukės veikla, kitų simptomų daugėja. Tuomet gydytojai ima įtarti vitamino D trūkumą. Tačiau dėl blogos nuotaikos ar depresijos, apatijos tokie simptomai rečiau priskiriami.

Gaminasi šviečiant saulei ir su tam tikru maistu

Kur paprastai žmogus gauna vitamino D? Vitaminas D gaminasi žmogaus organizme, kai saulė veikia odą. Su melonomo pokyčiais atsiranda ir vitamino D pagausėjimas. Aišku, mums, gyvenantiems kone šiaurėje, lemta visuomet jausti šio vitamino stygių. Tačiau taip pat vitaminas gaunamas ir su maistu, tokiu kaip kiaušiniai, mėsa, žuvis, špinatai, avokadai. Visgi, retas kuris suvalgo tiek šio maisto, kad tikrai jaustų tą vitamino pakankamą kiekį. Kai kuriems žmonėms tas kiekis sumažėja ir dėl streso, ligų, nemigos. O tai paskatina dar blogesnę savijautą.

Esant stygiui, kamavo bloga nuotaika

Taigi, blogėja ne tik sveikata, bet ir nuotaika. Rita pasakoja, kad galvojo, jog susirgo depresija, o gydytojai nustatė vitamino D trūkumą. „Aš galvojau, kad man reikės eiti pas psichiatrą. Gyvenime kaip ir neturėjau tvirto pagrindo, buvau tiesiog studentė. Tačiau reikia pasakyti, kad tais metais labai prastai maitinausi, na žinote, kokia ta studentų mityba… Miltai, batonai, obuoliai… Be to, gyvenau tokiame bendrabučio kambaryje, kur visai saulė nepatekdavo. Ir daug bibliotekose prie knygų palinkusi laiko leidau. Žiemai besibaigiant, maniau, kad nebegaliu. Mane kankino bloga nuotaika, apatija, neviltis – maniau, kad tai kažkokia depresija“, – sako mergina.

Reikėjo ne antidepresantų, o vitamino D

Nors Rita jau buvo susitaikiusi su mintimi, kad teks pradėti gerti antidepresantus, kurie atstatytų serotononino kiekį galvoje, netrukus ji sužinojo, kad dar reikėtų pasidomėti dėl vitamino D trūkumo. Ir štai, paaiškėjo, kad yra itin ryškus jo deficitas organizme – iš čia ir visos tos nuotaikos blogos. Ji pradėjo gerti vitamino D papildus ir netrukus viskas susitvarkė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *