Deimantų tendencijos: kaip keičiasi mados ir, ko laukti 2024-aisiais?

Deimantai puošia daugelio ištekėjusių moterų pirštus. Žiedas su deimantais jau nebe tik sužadėtuvių, bet ir vestuvių tendencija, kuri su lyg kiekvienais metais vis labiau populiarėja. Deimantai išties užburia savo grožiu, blizgesiu, elegancija ir, žinoma, prabanga. Tačiau ar kada svarstėte, kaip keičiasi šio brangakmenio mados bėgant metams? Na, ir kokių madų tikėtis sekančiais metais?

Keturios naujausios deimantų tendencijos

  • Ziedas su deimantaisTrikampiai deimantaiA gold ring with a diamond in it
Description automatically generated

  • Šešiakampiai deimantai

  • Lašo formos deimantai

  • Pailgi deimantai (apvalūs arba stačiakampiai)

Būtent šešiakampiai deimantai yra laikomi didžiausia naujiena ir augančia tendencija, kuri jau šiemet yra mėgstamas pasirinkimas. Tačiau tikimasi, kad kitąmet šie deimantai užims pirmenybes pardavimų sąraše.

Lašo formos deimantai taip pat mėgstami. Ši forma pasirenkama ne tik deimantuose, bet ir kituose brangakmeniuose: smaragduose, rubinuose, safyruose ir t. t.

Anot juvelyrų, išskirtinių formų deimantai kasmet vis labiau populiarėja, kadangi moterys nori puoštis neįprastų formų, struktūrų brangiaisiais akmenimis. Sužadėtuvėms vyrai vis dažniau renkasi lašo formą, kadangi ji suteikia žiedui švelnumo pojūtį. Tačiau juvelyrų teigimu, ne ką mažiau populiarūs ir trikampiai, šešiakampiai. Jie tiks norintiems karališko įvaizdžio.

Kaip keičiasi žiedų su deimantais tendencijos bėgant metams?

Nuo viduramžių iki XXI amžiaus deimantai visuomet buvo vienas iš patvariausių ir vertingiausių brangakmenių. Iš tiesų, nesvarbu koks amžius ir kelinti metai, deimantas visada buvo ir bus madingu papuošalu. Dažniausiai skiriasi tik jo forma ir pateikimo būdas. Pažvelkime į žiedų su deimantais tendencijas bėgant metams…

Vienas pirmųjų deimantų buvo atrastas prieš daugiau nei 3000 metų, Indijoje. Tačiau tik XI amžiuje deimantai buvo pradėti apdirbti. Pirmą kartą, deimantai kaip papuošalas, buvo panaudotas kuomet Vengrijos karalienė panoro, kad jos karūnoje puikuotųsi deimantai. Na, o 1477 m. Marijai Burgundietei buvo įteiktas pirmasis sužadėtuvių žiedas su deimantu (nuotr.). Štai taip ir prasidėjo žiedų su deimantais tradicija.

Renesanso laikotarpiu grožis buvo itin vertinamas. Būtent šiuo laikmečiu papuošalai tapo simboliu, parodančiu žmogaus turtą, statusą. Štai tuomet ir prasidėjo kitokių formų deimantų era. Na, o vėliau, po didžiojo deimantų krovinio iš Pietų Afrikos į Europą, jie tapo lengviau prieinami ir tai, visiems laikams, pakeitė juvelyrinių dirbinių pramonę.

Nuo XX amžiaus pastebima, kad deimantų formos tendencijoms didelę įtaką daro politika, žinomi žmonės bei filmai. Pavyzdžiui, kokius sužadėtuvių žiedus mūvi karališkosios šeimos nariai, kokia deimanto forma puikavosi populiariame filme ar, kokį žiedą renkasi Holivudo aktorė.

Štai taip, bėgant dešimtmečiams ir amžiams, keičiasi tiek pačių brangakmenių, tiek papuošalų tendencijos: nuo apvalių deimantų iki šešiakampių; nuo Marijos Burgundietės iki naujosios Velso princesės Kate Middleton…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *