Verslo patalpos nuomai Kaune ar biuro įsigijimas?

Pradėti verslą – jaudinanti, tačiau gana sudėtinga užduotis, kiekviename etape reikalaujanti racionaliai pagrįstų sprendimų. Itin aktualus klausimas – verslo patalpos. Šiuo atveju galimi keli variantai: patalpų įsigijimas arba patalpos nuomai Kaune, Vilniuje ar kitame pasirinktame mieste. Abu sprendimai turi savų privalumų ir trūkumų, todėl neskubėkite, neįvertinę visų „už“ ir „prieš“.

Jei galvojate pirkti patalpas

Sutarties pasirašymasNuosavos patalpos verslui ir jums priklausantis biuras yra praktiškas ir patogus pasirinkimas tuomet, kai jūsų vykdoma veikla yra pelninga, esate tikri dėl savo stabilumo, norite ilgą laiką dirbti jums patogiausioje miesto vietoje ir galite investuoti į ilgalaikius sprendimus. Būtent ilgalaikiškumas čia atlieka patį svarbiausią vaidmenį, kadangi perkant nuosavas patalpas teks sumokėti gana didelę sumą pinigų. Jei esate tikri, kad ši suma laikui bėgant atsipirks, kad po metų ar kelių nenorėsite keltis į kitą miesto mikrorajoną, tuomet išsirinkite jums (ir jūsų kolektyvui) patogiausias patalpas ir jas pirkite. Nepamirškite, kad dar turėsite galvoti apie jų įrengimą, neretu atveju – investuoti į biuro atnaujinimą. Be to, nors galėsite mėgautis savarankiškumu ir žinoti, kad jūsų verslo vieta priklauso tik jums, laikui bėgant gali kilti tam tikrų sunkumų, pvz., jei jūsų verslas prasiplėstų ir jums būtų reikalingos didesnės biuro patalpos.

Jei galvojate apie patalpų nuomą

Verslo patalpų nuoma yra optimalus pasirinkimas jaunam, smulkiam ir vidutiniam verslui. Visų pirma, gana didelė biuro patalpų pasiūla leis galvoti apie struktūriškai patogiausias miesto zonas ir nuomotis patalpas ten, kur jums atrodys geriausia. Antra, jūs niekuomet nebūsite pririšti prie savo patalpų, todėl galėsite jas keisti, suteikdami tiek pačiam verslui dinamiškumo, tiek, keičiantis situacijai, pvz., didėjant kolektyvui, rinktis patogesnius biurus.

Kitas svarbus aspektas – kaina. Patalpų nuoma reikalaus gerokai mažesnių išlaidų, kas yra labai svarbu smulkiam verslui, negalinčiam sau leisti imti verslo paskolos patalpų pirkimui ar iškart sumokėti itin didelės sumos. Be to, nuolatos atsinaujinantys ir naujai besikuriantys verslo centrai siūlo individualiems poreikiams lengvai pritaikomas patalpas, garantuodami jų kokybę ir stilių. Kartu gaunate išskirtinę galimybę dirbti šalia kitų sričių verslininkų ir plėsti savo žinių ratą bei akiratį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *