Saugumas plaukiant baidare

Poilsis su baidareVienas smagiausių vasaros užsiėmimų, tai – baidares. Jomis plaukiant pamatai puikius kraštovaizdžius, atsipalaiduoji nuo visų elektronikos įrenginių ir pagaliau patiri, ką tai iš tiesų reiškia susilieti su gamta. Tačiau kartais plaukimas baidare gali būti pavojingas, ypatingai plaukiant giliomis, srauniomis upėmis. Kokių saugumo priemonių būtina imtis, norint, kad plaukimas baidare tikrai būtų visiškai saugus ir jums tinkamas?

Gelbėjimosi liemenės – būtina

Kaip ir bet kurias kitas vandens transporto priemones, baidares negalime laikyti šimta procentų neskęstančias. O pagal tai, kokios ji formos, galima įtarti, kad tikrai būna atvejų, kada baidarė apvirsta, o keleivis išvirsta. Skendimas yra baisus dalykas, ir jis gali užklupti bet kada. Todėl pirmiausia reikia apsisaugoti nuo jo. Dėl to žmonės privalo vilkėti gelbėjimosi liemenes, nesvarbu, kur jie plauktų, net ir seklioje upėje. Juokinga būti ereliu, kuris nedėvi gelbėjimosi liemenės, mat taip elgtis turėtų nebent savižudis. Taip darytų toks pats „kietuolis“, koks važiuoja girtas ir neprisisegęs saugos diržų automobiliu. Tad kiekvienas kiekvienos baidarės ekipažas privalo būti su gelbėjimo liemene, net ir plaukiant negiliomis vietomis. Skendimo atveju žmonės veikiau vieni kitus netyčia paskandins, negu išgelbės, dėl to tegul žmogų gelbėja liemenė.

Tinkamai parinkta baidarė

Saugumą užtikrins ir tikrai tinkamai parinktos baidares. Jeigu norite, kad viskas būtų gerai, kad sektųsi plaukti sėkmingai, reikia sėsti į jums tinkančią pagal svorį ir dydį baidarę. Taip pat ir pagal žmonių talpumą. Galiausiai, reikia mokėti ir atsisėsti į ją. Sunkesnis žmogus turėtų sėdėti baidarės gale, lengvesnis – priekyje.

Plaukikų blaivumas

Turbūt pats didžiausias priešas plaukiant baidare yra alkoholis. Nepaisant to, daugybė žmonių vartoja alkoholį ir nenori niekaip tokio įpročio atsikratyti. Jeigu plaukdami gersite, tai ir pavargsite greitai, ir pridarysite plaukimo klaidų ir, jeigu papulsite į bėdą, prisidarysite tik dar didesnės bėdos. Ypač nereikalinga gerti alkoholio plaukiant, kai yra kelių dienų maršrutas. Kadangi plaukiant reikia padaryti numatytą maršrutą per dieną. Taigi, jeigu užstriksite pakeliui girti, sugrius visas kelionės planas, o tamsoje per akmenis bus sunku nuplaukti tą reikiamą kelią.

Pavojingų susidūrimų vengimas

Žinoma, tai, kaip yra pilotuojama baidarė, taip pat nulemia kelionės saugumą. Rekomenduojama plaukti labai apdairiai, vengti bet kokių sūkurių, akmenų, šakų. Dėl to irgi reikia būti blaiviais. Mat paskutinę minutę pamatę kliūtį, jau turbūt nespėsite jos apiplaukti, išvengti. Tad stenkitės plaukti budriai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *