Tėvai moko vaikus būti jaunaisiais skautais

Vaikystėje turint gerus tėvus daug žaislų nereikia. Užtenka ir gerai nusiteikusio, į žygį imančio tėčio, racijos, žemėlapio ir dainų prie laužo. Mažyliai prisimins visą gyvenimą tuos nuostabius momentus, kuriuos praleisite su jais miške, o taip pat ir patys ateityje bus aktyvesni, norės pažinti gamtą.

Racijos: pramoga ir nauda

Kokybiška racijaVienas iš dalykų, kuris galėtų įnešti daugiau įdomumo į kelionę, tai – racijos. Jas galima nusipirkti ir visai paprastas, ir profesionalias. Tačiau jų baterija ilgai neišsikrauna, todėl net vaikui ir paklydus bei per dieną išsikrovus telefonui, jis vis tiek galės susisiekti racija. Taip pat, nors tai ir senas keistas būdas bendrauti per atstumą, tačiau taip pat jis labai efektyvus. Nereikia klausyti telefono melodijos, ją patogu laikyti, nereikia galvoti „kas čia skambina“. Racija iš tikrųjų turi seną, tačiau patogų dizainą. Ir veikimas jos žavi lygiai taip pat, kaip ir prieš daugybę metų.

Orientavimosi žaidimai

Pravers racijos ir orientavimosi varžybose, jeigu ten su vaiku sugalvosite eiti. Beje, verta rengti įvairias orientavimosi rungtis. Gali būti ir tokios, kur nenaudojami telefonai bei GPS. Galima siekti susiorientuoti tik su popieriniu žemėlapiu, be interneto. O ryšiui naudoti raciją. Tuomet bus daugiau išlikimo sąlygų, labiau primins laukines sąlygas.

Buvimas gamtoje

Apskritai, buvimas gamtoje su vaikais yra geras dalykas. Tai skatina pažinti ir pamilti. Su visomis dabartinėmis technologijomis tą daryti labai lengva – reikia tik eiti į lauką ir linksmybės pačios jus susiras, kad ir kaip jas įvardinsite. Smagu stebėti paukščius, džiaugtis geru oru, maudytis ežere.

Aišku, keliaujant į gamtą reikia pasiimti ne tik raciją, bet ir susikrauti būtiną bagažą. Pavyzdžiui, svarbu tinkamai susipakuoti viską, kad užėjus lietui, nesušlaptų drabužiai ir nakvynės vietos. Į kelionę reikia imti maistingą ir kaloringą maistą, kurio suvalgytume nedaug, tačiau gerai pasistiprintume, ir jis užimtų mažai vietos, mažai svertų. Kažkada mūsų protėviai ėmė valgyti apdirbtą maistą, tada pasigaminti tikras kalorijų bombas. Gal tai ir leido jiems išlikti, nes visą dieną rupšnojant lapines daržoves ar vaisius, maisto atsargų negauni pakankamai. Tad svarbi skauto užduotis: ir mokėjimas iš anksto tinkamai susidėti bagažą.

Laužas ir vakarojimas

Linksmoji buvimo gamtoje dalis: vakarojimas prie laužo. Kas to nėra patyręs, nėra buvęs gamtoje. Smagu su tėčiu kepti dešrelę ant pagaliuko, dainuoti, klausytis svirplių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *