Prastas namų apšiltinimas

Akustika ir jos tyrimaiKai pastatomas naujas namas, jame atliekami akustiniai matavimai, tikrinamas namo sandarumas, stebima, ar jis atitinka tam tikrą energinio naudingumo klasę. Tai būtina procedūra, kurios neatlikę turėsite tik viso labo nelegalų statinį. O namą, į kurį įdėjote tiek darbo, turbūt norėtumėte vadinti kitaip. Tad verta iš anksto, dar prieš statant ir projektuojant savo namą pagalvoti apie tai, kuo jūs jį šiltinsite. Šiltinti reikėtų tokiomis medžiagomis, kurios užtikriną gerą sandarumą. Kas nutinka šiltinamiems namams, kurie visgi neatitinka aukštos energinio naudingumo klasės? Jie turi būti patobulinti. O kodėl netiko iš pirmo karto? Nes buvo blogai apšiltinta. Štai kelios prastos namo šiltinimo strategijos, kuriomis nerekomenduojame vadovautis.

Spaliai arba pjuvenos

Galite tik pasvajoti, kad energinio naudingumo sertifikatai bus geri, jeigu naują namą šiltinate tokiomis malkinės atliekomis kaip spaliai arba pjuvenos. Sunku įsivaizduoti, kokį kiekį reikėtų prikišti šių atliekų, kad namas būtų tikrai šiltas. Gal reikėtų palikti metro dydžio koridorius, į kuriuos piltumėte spalius ir tada jau būtų šilta. Tačiau net ir tapipadarius, vėliau turėtumėte kitų problemų. Visų pirma, tai tokiuose sluoksniuose tikrai bus palikta vabzdžių kiaušinėlių, ir jūs iš esmės turėsite tikrą vabalų ir musių veisyklą tarp sienų. Antra, spaliai gana greitai per kelis metus nusės ir visas šiltinimas bus beprasmis. Ir trečia – ar tikrai nenorėtumėte apsaugoti namo nuo gaisro? Akmens vata yra nedegi, o spaliai tinka prakuroms.

Rąstai be šiltinimo sluoksnio

Dalykas, kurio nebegalima daryti – pasistatyti namo ir jo nešiltinus tiesiog palikti rąstus it šiltas sienas. Tokie laikai jau praėjo ir dabar būtina šiltinti ir rąstinį namą.

Per plonas vatos sluoksnis

Gal sakysite, kad dėjote akmens vatą, o gauti energinio naudingumo sertifikatai vis tiek neatitinka standartų? Gali būti, tačiau būkite visiškai sąžiningas – ar tikrai tos šiltinimo vatos kaip reikiant atkirpote? Matote, ji yra sandaresnė, kai sudėta keliais sluoksniais, o ne vienu plonu. Tad jeigu pašykštėjote pirmą kartą, teks nebetaupyti atvėrus sieną antrą kartą.

Nesandarinti kampai

Kartais tiek akustiniai matavimai, tiek sandarumo testai rodo įdomius rezultatus vien todėl, kad nebūna tinkamai užsandarinti namo kampai. Juos būtina pakankamai hermetinti ir šiltinti, kad jie būtų tokie sandarūs tarsi ten būtų ne dviejų sienų sandūra, o išlieta viena monolitinė detalė. Tad jeigu patingėsite ar pagailėsite medžiagų ir nesutvarkysite kampų, bus blogai.

One thought on “Prastas namų apšiltinimas”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *