Naujo pastato pradžia

Http://projektusrautas.lt/projektavimas/inzineriniai-tinklaiPirmas dalykas, kurį darysite prieš pradėdami statytis namą, tai norėsite turėti jo projektą, kuriame bus numatyta visos inžinerinės sistemos. Apie tai galima plačiau skaityti čia: http://projektusrautas.lt/projektavimas/inzineriniai-tinklai . Niekas nemėgsta tvarkyti popierių, nes tai užima daug laiko ir atrodo, kad galo nematyti, tačiau, jeigu ketinate staytis namą, su popieriais ir dokumentų tvarkymu vis tiek teks susidurti. Taigi, pasiraitokite rankoves ir pradėkite. Šį kartą kviečiame susipažinti su popierių kategorijomis, kurios jums taps pažįstamos po to, kai pastatysite namą.

Namo projektas

Svarbiausias namo gyvenimo liudijimas bus namo projektas. Jame turės būti numatyti visi inžineriniai tinklai. Namo projekte būtinai bus pažymėtos išorinės ir vidinės namo sienos, taip pat namo laiptai, kur jie yra. Turės būti žymimi namų langai, durys, galimi balkonai. Taip pat visas vandentiekio, kanalizacijos ir elektros lizdas. Su brėžiniais bus ir aprašymas, nurodantis labai daug įvairių dalykų, apie kuriuos jūs gal net niekada nepagalvojote anksčiau, tačiau jie bus iš tiesų labai svarbūs.

Kadastriniai sklypo matavimai

Namo ore nestatysite, todėl reikės sklypo. Tai negali būti šiaip sklypas, tai visada yra sklypas, turintis savo požymius. Pavyzdžiui, vieni sklypai yra miško paskirties, kiti žemės ūkio, dar kiti yra gyvenamojo tipo paskirties. Būtent tokio sklypo jums ir reikia, o jeigu jūsų sklypas turi kitą paskirtį, teks padaryti tam tikrus dalykus, kad sklypas atitiktų reikalavimus ir galėtų būti tiesiog gyvenamojo tipo paskirties sklypas.

Pritarimas iš savivaldybės

Ne visada galima daryti ką nori savo sklype ar savo name. Tiksliau – yra labai daug reglamentų, ką iš tiesų galima daryti, ko negalima. Kuo namas ir sklypas yra ypatingesnėje teritorijoje, tuo daugiau draudimų ir apribojimų turėsite. Jeigu jis stovi nacionaliniame parke, draustinyje, etnografinėje vietoje, tada bus daug reikalavimų. Pavyzdžiui, bus nurodyta, kokiomis medžiagomis ir spalvomis galima dengti namo fasadą, stogą. Kokio aukščio tam tikrose vietose negali būti namas (kad neuždengtų kraštovaizdžio), o kai kur apskritai nebus galima namo net statyti, tai bus draudžiama.

One thought on “Naujo pastato pradžia”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *