Šilčiausios statybinės medžiagos

Kuo daugiau šiltinsime namus ir tą darysime protingai, tuo geresnius rodiklius rodys ne tik sandarumo ir termovizijostestai, bet ir akustiniai matavimai bus pranašaujantys gerą ir tylų gyvenimą. Tam, kad turėtume sandarius, šiltus ir tylius namus, visų pirma, reikia pirkti tikrai šiltas ir kokybiškas medžiagas. Kokios jos galėtų būti?

Akyto betono blokeliai

AkustikaNetgi specialiuose įstatuose ir reglamentuose, kur tiksliai apibūdinami energinio naudingumo sertifikatai, yra aprašomos ir statybinės medžiagos, o tarp jų kaip viena efektyviausiai sulaikanti šilumą – akyto betono blokeliai. Tai brangi statybinė medžiaga ir ne kiekvienas gali sau leisti ją pirkti. Tačiau gerai pagalvojus, jau nemažai pinigų susitaupo vien dėl to, kad reikės mažiau šiltinti namą. Kadangi pati statybinė medžiaga puikiai sulaiko orą. Kodėl taip yra, juk akmuo yra šaltas? Akyto betono blokeliai dažnai vadinami „air – rock“. Tai leidžia suprasti: oras ir uola. Kažkas labai tvirto ir kažkas lengvo bei su oru. Jeigu žinote fizikinius pagrindinius termo dėsnius, tuomet esate girdėję, kad šilumą medžiagose sulaiko būtent oro tarpeliai. Kuo daugiau megztinių apsivelkame, tuo daugiau oro tarpelių susidaro ir mums šilčiau. Kuo labiau porėtas kukurūzas, tuo jis šiltesnis, paėmus į delną. Tas pats yra ir su statybinėmis medžiagomis. Akyto betono blokeliuose yra užkonservuoti oro burbuliukai, kurie ir nudirba visą šį magišką darbą – sulaiko šilumą.

Putplastis

Panašiai šauniai veikia ir vadinamasis putų poliestirolas. Akustiniai matavimai, atliekami įrašų studijose, beje, taip pat būna teigiami tada, kai studija yra išmušta putplasčiu. Tačiau, nors jis ir yra prisotintas oro, visgi nerekomenduojama labai rimtai užsiimti namų šiltinimu su šia medžiaga. Kodėl? Nes ji yra be galo degi.

Akmens vata

Tad jeigu norite, kad ne tik būtų geri energinio naudingumo sertifikatai, bet ir jūsų namai saugūs, apsaugoti nuo gaisrų, rinkitės akmens vatą. Geresnės šiltinimo medžiagos tikrai nerasite. Visai nesvarbu, iš ko padaryti kiti namo sienų sluoksniai, tačiau akmens vata bus tas dalykas, kuris šildys geriausiai ir jūs tai pastebėsite iš karto. Nepagailėkite jos, dėkite jos sluoksnius ir dengdami stogą, ir statydami sienas, perdangas. Akmens vata taip pat sulaikys gaisrą, jeigu toks kils.

Mediena

Jeigu norite, namą galite statyti iš medžio – rąstų ar lentų. Tai irgi gana lengva, daug oro tarpelių turinti medžiaga, dėl to mediniai namai yra irgi šilti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *