Plaukimas Žeimenos upe

BaidarėsPlaukimas baidarėmis jau nieko nestebina, todėl vis daugiau žmonių nori išbandyti įvairius maršrutus. Dabar siūlomos įvairios baidarės nuomai, todėl galima rinktis tiek naujas ir komfortiškas, tiek ir tokias, kurios pigesnės, tačiau senesnės. Vis dėl to, svarbiausia tampa tinkamai pasirinkti maršrutą. Juk plaukimas ir matomi vaizdai yra svarbiausi norint patirti neišdildomų įspūdžių. Vienas iš populiariausių plaukimų – Žeimėna. Tai rytų Lietuvoje esanti upė.

Kuo ši upė ypatinga? Pirmiausia reikia paminėt tai, kad Žeimenos upė yra viena iš gražiausių upių, kuriomis plaukiant atsiveria nuostabūs gamtos vaizdai. Kita priežastis – švarus vanduo. Tam, kas dar nežino, ši upė yra viena iš švariausių visoje Lietuvoje, todėl tai puiki vieta ne tik plaukimui, bet ir maudynėms. Vingiuoti šlaitai sudaro puikias galimybes mėgautis įdomesniu plaukimu, o šlaituose esantys pušynai – mėgautis gamta. Be to, plaukiant Žeimena galima surasti labai daug gražių vietų sustojimams. O jeigu planuojamas ilgesnis plaukimas, galima rinktis vieną iš daugelio gražių vietų nakvynei.

Daugeliui tampa aktuali ne tik gamta ir jos grožis, bet ir kaina. Visi nori plaukti kaip įmanoma pigiau, o tam, kad galima būtų sutaupyti šioms pramogoms reikėtų pramogas planuoti iš anksto ir rinktis ne savaitgalius. Norint sužinoti, kiek kainuos pramogos, reikia žinoti, kiek dienų norite plaukti ir kokių papildomų paslaugų reikės. Įvairios baidarės nuomai siūlomos skirtingiems dienų ir kilometrų plaukimams. Galima rinktis vienos dienos plaukimą, tačiau rinktis skirtingus plaukimo maršrutus. Pats populiariausias vienos dienos plaukimas – 18 km. Taip pat galima rinktis 6 ar 12 kilometrų plaukimą. Jeigu norite ilgesnio plaukimo, reikėtų rinktis dviejų dienų plaukimą. Populiariausias plaukimas Žeimėna yra 18 arba 29 km maršrutas. Kadangi plaukimas ilgas ir plaukiama dvi dienas, tai ir kaina už tokį plaukimą bus didesnė. Ji priklausys dar ir nuo to, kokią nakvynę pasirinksite. Galima rinktis pigią nakvynę turint palapinę ir kitus reikalingus turistavimui reikmenis bei daiktus paprastose stovyklavietėse. Norint daugiau patogumų – rinktis kaimo turimo sodybas, kurios pritaikytos turistų apgyvendinimui.

Kad ir kokios trukmės ar ilgio maršrutą pasirinksite, plaukimas suteiks daug smagių įspūdžių. Planuokite kelionę Žeimenos upe ir leiskitės į smagią kelionę. Gamtos vaizdai jus pakerės, o plaukimas gražia upe leis mėgautis plaukimu be kliūčių. Sustojimuose galėsite ilsėtis ir grožėtis gamta iš arti. Tai puikus būdas puikiai praleisti laiką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *