Patarimai renkantis nešiojamąjį kompiuterį

Parduotuvėse paduodami įvairiausių gamintojų stacionarūs ir nesiojami kompiuteriai. Pastarieji yra labai populiarūs, todėl pirkėjams labai aktualu kaip tinkamai pasirinkti ir nesuklysti. Svarbiausia užduotimi tampa pasirinkti tokį kompiuterį, kuris tenkins svarbiausius kriterijus, kuriuos nusistatysite. Svarbu paminėti, kad renkantis kompiuterį savo reikmėms, reikia rinktis ne pagal tai, kas kitiems svarbu, kad būtų kompiuteryje, o būtent jums, juk kompiuteriu naudositės jūs.

Kaip suprasti, kokio kompiuterio reikia? Tam reikia apžiūrėti įvairius modelius ir išsiaiškinti, kokie galimi parametrai. Tuomet reikia labai gerai pagalvoti, ko iš tikrųjų reikia, o ko ne. Tai būtina tam, kad pasirinkti tinkamą kompiuterį, kuris turi reikalingiausias funkcijas, o ne tas, kurių niekada nenaudosite. Dažnai įvairios galimybės padidina prietaiso kainą, todėl, jei nenorite permokėti už prekę – turite nuspręsti, kas jums reikalinga.

Mobilus kompiuterisPirmiausia pagalvokite, kur ir kam naudosite kompiuterį. Galima išskirti tris pagrindines kategorijas: namams, verslui ir mokslui. Pavyzdžiui, namams skirtas kompiuteris turi atlikti paprastas funkcijas, kaip filmų žiūrėjimas, naršymas internete, duomenų siuntimas/išsiuntimas ir pan. Sklando mitas, kad šie kompiuteriai patys blogiausi, bet tai tėra mitas. Jeigu jums reikalingas kompiuteris paprastoms reikmėms, tai jums tikrai pakaks tokio paprasto, kuriame nėra daug papildomų funkcijų, nėra didelės atminties ar spartaus procesoriaus. Tiesa, jei jūsų poreikiai didesni, tarkim, mėgstate žaisti sudėtingus kompiuterinius žaidimus, tai poreikiai tikrai bus daug didesni. Tuomet praverstų ne nešiojamas, o stacionarus galingas kompiuteris. Kita kategorija – kompiuteris mokslams. Jis turi atlikti ne tik pagrindines funkcijas, bet ir būti pakankamai spartus tam, kad galėtumėte pasinaudoti tam tikromis reikalingomis programomis, kurios bus reikalingos mokslams. Taip pat jis turi būti lengvas ir kompaktiškas, juk jį nešitės su savimi. Trečioji kategorija – kompiuteris verslui. Darbams atlikti turi būti toks kompiuteris, kuris tvirtas ir patikimas. Kai kurie teigia, kad verslui skirti nesiojami kompiuteriai neturi būti galingi, tačiau tai priklauso nuo to, kokius darbus su juo norėsite atlikti. Jei dėl galingumo funkcijos galima būtų ginčytis, tai dėl kokybės tikrai visi sutaria vieningai. Verslo kompiuteris turi būti kokybiškas. Tai turi tapti prioritetu.

Žinodami kam jums reikalingas kompiuteris, galėsite lengviau išsirinkti. Jei nežinote, ko jums reikia, tai galite kreiptis patarimų pas specialistus, kurie įvertinę jūsų pageidavimus ir sužinoję jūsų kompiuterio naudojimo privalumus, galės jums padėti pasirinkti tinkamiausią kompiuterį, kuris atitiks jūsų lūkesčius.

One thought on “Patarimai renkantis nešiojamąjį kompiuterį”

  1. Mano patarimas būtų pasiimti šiek tiek galingesnį kompiuterį negu dabar reikalingas – programos tobulėja ir naudoja daugiau resursų, tad galingesnis kompiuteris bus naudingas ateityje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *