Net ir perkant naują mašiną, gauni katę maiše

Dalys tavo automobiliuiAr žinote, kuo iš esmės skiriasi perkamos autodalys ir visa mašina, sudaryta iš autodalių? Skirtumas čia ne tik kiekyje, bet ir paslaptyje. Perkant vieną konkrečią autodalį, paprastai galima įsitikinti, kad ji tikrai kokybiška ir gerai veikianti. Tačiau tada, kai perkamas visas automobilis, jis yra tarsi dalių didžiulis rinkinys, ir pažiūrėti, ar viskas jame ten yra gerai, būna gana sunku. Nors manoma, kad tik perkant gerą mašiną, mes pasirenkame teisingai ir gauname tai, ko norime, iš tiesų tenka pripažinti, kad ir nauja mašina gali būti katė maiše.

Baisiausia – pigios mašinos

Kai perkame pigią mašiną už kelis šimtus eurų, tai, ko tikimės, ir yra pigi mašina. Veikiausiai ir galvojame, jog ji bus pigi, kas nors joje neveiks, nuolat ges. Todėl iškart nusiteikiame gedimams. Tikras stebuklas, jeigu visos autodalyssveikos, kaip ir nurodyta skelbime. Kita vertus, ir savininkams, kurie turi itin seną, tačiau dar vis gerai važiuojančią mašiną, yra gana sunku ją parduoti už vertę atitinkančią kainą. Sunku įrodyti, kad mašinai viskas gerai, kad ji puikiai veikia, kadangi ji atrodo prasta ir sena. Tuo tarpu, už tą pačią kainą kiti pardavinėja tikrai potencialiai tiksinčias bombas, mašinas, kurios bet kada gali sugesti amžiams. Tad atsiduriama tarsi neišvengiamame rate, kada pigios mašinos visos pigios, ir parduodamos pigiai, nors vienos galėtų būti vertos daugiau, o kitos dar mažiau. Beje, nors įstatymuose nurodoma, kad negalima apgaudinėti dėl gedimų, tačiau visgi kartais tai gali būti ir tokie gedimai, kurie iš tiesų nebūna prieš tai pasireiškę, arba neįmanoma įrodyti, kad jie anksčiau buvo.

Liūdniausia – kai paveda ir brangi

Visgi klausimas, kas blogiau, ar tada, kai sugenda nusipirkta sena mašina, ar kai nauja blizganti ir brangi mašina apvilia. Nauja tik jums, tačiau prieš tai jau naudota. Visgi, sunaudojus kelis ar keliolika tūkstančių eurų, norisi, kad mašina veiktų, o ne iškart sugestų. Taigi, tenka tikėtis, kad brangi mašina tikrai veiks, kad jos autodalys bus geros, kad nebus paslėptų gedimų. Visgi, jeigu nutiks priešingai, ir mašina nuvils – jūs visada turite teisę kreiptis į teisininkus dėl apgavystės. Kita vertus, jeigu kokia detalė sudils pirmą kartą, neįrodysite, kad pardavėjas turėjo jums pranešti apie tai. Ir gali taip nutikti, kad pirmoji jūsų kelionė ir bus būtent į auto servisą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *