Kokį parketą rinktis: alyvuotas ar lakuotas?

Norite vaikščioti namuose basomis? Patinka jaukumas ir natūralumas? Tuomet parketas yra tas pasirinkimas, kuris patenkins šiuos jūsų poreikius. Renkantis tokią grindų dangą dažnai svarstoma ar rinktis alyvuotą, ar lakuotą paviršių, todėl pravers svarbiausi patarimai šiuo klausimu.

ParketasPirmiausia į ką atkreipia dėmesį pirkėjas – parketo viršutinis sluoksnis. Jis gali būti padengtas laku arba alyva. Kuris padengimo būdas geresnis? Vienareikšmio atsakymo nėra, nes rinktis reikia pagal tai, kas jums labiausiai tinka ir patinka. Lakuoto parketo grindys yra vienalytės, o medienos pluoštas nėra itin intensyvios spalvos. Taip yra dėl to, kad lakas įsiskverbia į medienos poras. Lakas tarsi plėvelė padengia medieną. Didžiausias tokio parketo privalumas – atsparumas drėgmei. Taigi, jei ant lakuoto paviršiaus parketo išpilsite vandenį, tai grindims tikrai nieko nenutiks. Be to, jeigu jums aktualus lengvas grindų valymas, tai lakuotas paviršius yra būtent tai, ko jums reikia. Taip pat tokios grindys taip greit nenusidėvės, nes lako sluoksnis patikimai saugo tolimesnius grindų sluoksnius. Tiesa, kaip trūkumą galima paminėti tai, kad vis tiek su laiku lako sluoksnis susidėvės, ypatingai tose vietose, kuriose nuolat vaikštoma. Tuomet reikės atlikti atnaujinimo darbus, kurie gali būti atliekami tiek specialistų, tiek ir galima tokius darbus atlikti patiems, tačiau atminkite, kad tai sudėtingi darbai reikalaujantys žinių ir kantrybės. Kaip vyksta tokie darbai? Reikės nušlifuoti seną lako sluoksnį ir vėl padengti naują lako sluoksnį.

Jeigu nenorima rinktis lakuoto paviršiaus grindų, tai tuomet tiks alyvuotas parketas. Didžiausias privalumas – nereikės nuolat atnaujinti viršutinio sluoksnio jį šlifuojant. Taigi, šios grindų dangos atnaujinimo darbus galėsite atlikti ir patys be didelio vargo. Alyva padengtos grindys atrodo natūraliau, palyginus su lakuotom. Tiesa, reikia paminėti ir didžiausią tokios grindų dangos trūkumą. Alyvuotas paviršius nėra atsparus drėgmei ar dėmėms. Dėl šios priežasties norint turėti gražias grindis, reikės skirti daug laiko jų priežiūrai arba jas labai saugoti nuo nepageidaujamo poveikio. Dažnai pirkėjai klausia ar toks paviršius greitai nusidėvės? Viskas priklauso nuo to, kaip intensyviai vaikštoma tokiomis grindimis. Vis dėl to, nusidėvėjus atnaujinimo darbai bus nesudėtingi.

Parketo grindys yra puikus pasirinkimas visiems tiems, kurie vertina namų jaukumą, komfortą ir teikia ypatingą dėmesį natūralioms medžiagoms. Visa tai puikiai dera tarpusavyje. Renkantis tinkamiausią parketą, reikia remtis specialistų rekomendacijomis ir tuomet savo namuose turėsite svajonių grindis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *