Kokie yra skirtingi automobilių paskolų tipai?

Automobilio paskolaNors ir ne tokios pat įvairios kaip patys automobiliai, paskolos šioms transporto priemonėms būna įvairių tipų ir dydžių, atsižvelgiant į skolintoją, skolininko poreikius ir automobilį, kurio pirkimui ir yra suteikiama paskola. Tiek daug skirtingų kintamųjų gali lemti labai skirtingus paskolų procesus, palūkanas ir struktūras. Jeigu domna palyginti konkrečias paskolų įmonės, apsilankykite: https://www.paskoluatsiliepimai.lt/autolizingas-paskolos-automobiliui/, o šiame straipsnyje aptarsime pagrindines automobilių paskolų rūšis, jų būdingus bruožus ir svarbiausius aspektus.

  • Tiesioginis finansavimas

Skolintojai, tokie kaip bankai, kredito unijos ir internetinės finansų bendrovės, teikia paskolas klientams, kad pastarieji turėtų galimybę įsigyti savo transporto priemonę iš legalaus platintojo ar privataus asmens. Šis metodas leidžia klientui gauti išankstinį patvirtinimą, kad jie gaus paskolą, prieš jiems pradedant ieškoti perkamo automobilio ir šis būdas yra paprasčiausias būdas apsipirkti už geriausią paskolos sandorį.

  • Netiesioginis finansavimas

Naudojant šį paskolos tipą, prekybos įmonė organizuoja automobilio pirkėjo finansavimą prašydama paskolos iš būsimo skolintojo. Kaip tarpininkas, prekiautojas gali pridėti vieną ar kelis procentus į skolintojo siūlomą palūkanų normą taip paimdami mokestį už tarpininkavimą. Tam tikri skolintojai teikia kitą netiesioginio finansavimo tipą. Tai yra finansų įmonės, susietos su konkrečiu automobilių gamintoju, pvz., „Toyota“ ar „Fiat“. Jie gali pasiūlyti patrauklias paskatas, pavyzdžiui, nuolaidas, permokos grąžinimus ir nulinį palūkanų procentą.

  • Privataus sektoriaus paskolos

Šio tipo automobilių paskolos yra skirtos tiems pirkėjams, kurie nori įsigyti transporto priemonę iš individualaus pardavėjo, o ne platintojo. Egzistuoja skirtingos situacijos, į kurias reikia atsižvelgti, naudojant privačią bankų paskolą, pvz. reikia išsiaiškinti, ar žmogus, iš kurio pirksite automobilį jau yra sumokėjęs visus jos mokesčius ir ar vis dar yra skolingas pinigų už transporto priemonę (jeigu ji buvo pirkta pasinaudojant lizingu).

  • Nuomos išpirkimas

Šis paskolos tipas veikia ganėtinai panašiai, kaip veikia išperkamoji būsto nuoma. Nuomininkas, pasibaigus nuomos sutarčiai, dažnai turi galimybę pirkti automobilį už nustatytą kainą, kuri yra paskaičiuojama nuimant sumą, kuri buvo sumokėta nuomos laikotarpiu. Nuomos išpirkimo paskola suteikia pirkėjui galimybę atlikti mokėjimus skolintojui tol, kol jie visiškai įsigyja transporto priemonę ir iš nuomininko tampa legaliu automobilio savininku.

  • Vidaus finansavimas

Vidaus finansavimas yra susijęs su „pirkite čia, mokėkite čia“ prekybos vadybininkais, kurie ne tik parduoda automobilį, bet ir teikia paskolą. „Pirkite čia, mokėkite čia“ prekiautojai paprastai parduoda klientams, turintiems blogą kreditą ir neturi galimybės gauti paskolą kitur. Šis tipas atlieka mokėjimus tiesiai į platinimo įmonę, o palūkanų normos gali būti didesnės nei kitos galimybės.

  • Naujų ir naudotų automobilių paskolos

Paskoloms, kurios skirtos naujiems ir naudotiems automobiliams, paprastai būdingos skirtingos savybės, atsižvelgiant į kliento automobilį ir kitus veiksnius. Nauji automobiliai yra žymiai brangesni nei jau panaudoti ir naujų automobilių paskolos vidutiniškai yra ilgesnės nei prieš tai kažkam priklausiusioms transporto priemonėms.

Tinkamas pasirinkimas

Pagrindiniai šių automobilių paskolų tipų skirtumai yra bendri ir tik keli iš jų yra konkretesni. Tačiau turėkite omenyje, kad paskolos gali atrodyti ir šiek tiek kitokios, remiantis tokiais veiksniais kaip kredito balai ir istorija, paskolos trukmė, palūkanų norma ir balanso norma, mokesčiai ir baudos už išankstinį mokėjimą. Perkant automobilį ir ieškant geriausio paskolos pasiūlymo visada gera idėja išsiaiškinti, kas yra prieinama, kokios sąlygos tinka jums, kad galėtumėte drąsiai pasinaudoti paskolos pasiūlymu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *