Ką daryti, kad artimųjų amžinojo poilsio vieta nekeltų rūpesčių

Kapu tvarkymasJei paskutiniu metu teko lankytis didesnėse kapinėse, tikriausiai pastebėjote, kad net ir ten keičiasi mados – lietuviškos kapinės panašėja į tas, kokias matome Vakarietiškuose filmuose. Daugėja kapaviečių, pilnai padengtų skalda, išklotų trinkelėmis, plytelėmis ar granito plokštėmis. Taigi mažėja gėlių ir kitos žalumos, kapai tampa dar negyvesni, sterilūs. Nors ir sakoma, kad tai yra amžinojo poilsio vieta, retam kuriam kapinių atmosfera sukelia teigiamas emocijas. Akivaizdu, kad žmonės kapinėse nenori leisti daug laiko, todėl kapų įrengimas dažnai pasirenkamas toks, kuriam kapu tvarkymas reikalingas minimalus. Tada dažniausiai pakanka kartas nuo karto apšluoti, nuplauti, ir kapas vėl džiugina savo tvarka. Pastebima ir tokių variantų, kai kapuose, kurių apdailoje dominuoja akmuo ir betonas, įrengiamos tarsi nedidelės žalios salelės keletui gyvų ar dirbtinių gėlių, priduodančių bent kažkiek jaukumo.

Lietuvoje populiarėjant kremavimui, žmonės ima kapinėse įsirenginėti nuosavus kolumbariumus. Tokiu būdu kapas gali būti net kelis kartu mažesnis, kai į vieno karsto vietą galima sutalpinti keletą laidojimo urnų. Mažėjant kapavietės plotui, nebereikia ir tiek daug priežiūros. Kolumbariumai dažniausia taip pat kuriami pilnai granitiniai.

Na, o jei esate tradiciškesnių pažiūrų įr labiau norėtumėte, kad jūsų artimojo kapą puoštų daugybė gyvų gėlių, bet neturite laiko jų sodinimui, ravėjimui, laistymui ir puoselėjimui, galite pasisamdyti įmonę, teikiančią kapų įrengimo priežiūros paslaugas. Tuomet kapu tvarkymas bus specialistų reikalas – jie gali ne tik nuo nulio įrengti naują kapą, bet ir renovuoti seną. Pavyzdžiui, su laiku ant kapo užpilta skaldelė susimaišo su dulkėmis ir lapais, todėl net jeigu kažkada buvo graži ir balta, po kelių metų praranda išvaizdą. Kapų tvarkytojai gali skaldą ne tik pakeisti nauja, bet ir perplauti senąją, kas yra gerokai pigiau.

Kapų tvarkymo paslauga itin aktuali ir dėl didelių emigracijos mastų – juk neretai į gimtinę grįžtama tik per šventes keletui dienų, todėl dalį to brangaus laiko aukoti kapų priežiūrai retas kuris nori. Tas pats ir tais atvejais, kai artimųjų kapai yra už kelių šimtų kilometrų – pasamdyti vietinę kapus prižiūrinčią įmonę neretai yra pigiau nei pačiam dažnai važinėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *