Automobilių šviesos ir naktinė fotografija

Naktinei fotografijai tinka visai kitokie vaizdai negu dieninei. Ar žinojote, kad ksenonai, dėl kurių šviečia mašinos lempos, gali būti ir kaltininkai puikių naktinių miesto fotografijų? Naktį fotografuoti mėgstantis Aurimas pasakoja, kaip susijusi naktis ir fotografija, ir mašinų šviesos.

Fotografuoja tiltą

KsenonaiApie pomėgį naktį stebėti automobilių šviesas, Aurimas prisimena iš vaikystės: „Mano gimtieji namai buvo ant kalno priešais tiltą per Nemuną. Tuo metu nežinojau nei xenon blokeliai kaina, nei kaip tos šviesos automobilyje tiksliai veikia. Tačiau labai ryškus efektas būdavo naktį, kuomet miestelį apsupdavo tamsa, tačiau per tiltą važiuojant mašinai, per kambarius tarsi nueidavo tokie šviesos ruožai. Tai mane visada labai žavėdavo. Vėliau, kai įsigijau pirmąjį foto aparatą, netrukus ėmiau fotografuoti. Ir kas daugiau, jeigu ne būtent tilto su automobilių šviesomis, tapo mano pagrindinėmis fotografijomis… Tai amžiams liko mano gražiausiu ir dažniausiai fotografuotu dalyku…“, – prisimena Aurimas. Taigi, tilto fotografija iš dalies tapo jo pomėgiu ir jis jau yra per dešimtį metų prikaupęs daug nuotraukų, kuriose vietoje mašinų ir jų šviesų, matome ilgas šviesos juostas, skrodžiančias tamsą.

Šviesa ir ekspozicija

Kaip taip yra, kad nufotografavus naktį per tiltą važiuojančią mašiną, mums lieka tik tokie šviesūs ruožai? Tai iš tiesų yra susiję su tuo, kaip atsiranda vaizdas šviesai jautrioje medžiagoje. Patys pirmieji foto aparatai atsirado ir sukėlė daug sumaišties. Jie galėjo užfiksuoti vaizdą, tačiau tik statišką. Kad ir kaip būdavo fotografuojamas miestas, visgi žmonių jame nesimatydavo. Pirmoji nuotrauka su ne tuščiu miestu – didmiestis, kur matome pasilenkusį berniuką, vyrui valantį batus, tačiau manoma, kad tai buvo surežisuota, kad tas berniukas ir vyras nejudėtų. Ekspozicijos metu šviesa labai lėtai „piešia“ savo vaizdą su pirmomis kameromis. Ir su dabartinėmis technologijomis fotografuojant naktį, taip atsitinka, kad šviesos judėjimas fiksuojamas visą išlaikymo laiką ir dėl to tas judesys ir palieka tokius ruožus vaizde.

Fotografuoja didmiestį

Aurimas sako, kad įdomu fotografuoti su išlaikymu ir didmiesčius, ypač žiemą, kuomet automobilių šviesas atspindi sniegas, ir kuomet labai anksti sutemsta, taigi, piko metu visi tamsoje važiuoja iš darbo, o fiksuoti viską pasidaro labai paprasta. Aurimas sako, mėgta ir šviečiančius gamtos reiškinius. Pavyzdžiui, su išlaikymu fiksuojant žaibuojantį dangų, taip pat pavyksta išgauti įspūdingus vaizdus, kuomet vienu metu nuotraukoje būna daug žaibų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *