Kalbėjimo temos – bereikalingas stresas?

Pasiruošti pokalbiui paprastaDaugelis mamų, ypač super mamų, ir jų auklėjime išaugusių moksleivių pasakytų, jog mokyklos egzaminai ir apskritai krūviai mokykloje yra gerokai per dideli jautrioms mokinių sieloms. Šioje vietoje kalbėjimo įskaita, kai pasiruošimo reikalauja keisčiausios ir absurdiškiausios kalbėjimo potemės 2017 – tik dar viena vinis į vaiko ramybės ir komforto karstą. Švietimo sistema negailestinga – reikalauja mokytis be galo daug, egzaminų laukimas sugadina mokinių nervus, o po to jų juk vis tiek nereikės – kur kas labiau apsimoka važiuoti dirbti į užsienį. Juk čia net nekvalifikuotas darbas apmokamas geriau už sunkiausiai pasiekiamų diplomų atneštus rezultatus Lietuvoje. Tad kam vargti.

Šioje vietoje pabandykime didesnį dėmesį skirti kalbėjimo įskaitai. Nors jos vertinimas ir nefigūruoja kaip stojamasis balas, vis tik įskaita yra privaloma. Sugalvojamos keisčiausios potemės, kurioms moksleiviai turi ruoštis. Kam tai reikalinga? Ar tai tikrai padeda ko nors išmokti? Ar pasiruošimas argumentuoti išeivijos lietuvių poeto dvasinės būsenos įtaką skirtingiems jų kūrybos periodams duoda kokios nors naudos? Tad ką daryti, kad dėl tokių bereikšmių dalykų vaikas neeikvotų savo nervinių ląstelių? Išeičių visada yra.

Išeitis yra internetas. O jame šiais laikais yra visko. Jame tūno ir kalbėjimo potemės. Profesionaliai aprašytos. Tiesa, dažniausiai, ypač naujos potemės yra mokamos. Tačiau gal keliolika eurų vis tik pigiau nei vaiko laiko gaišimas ir nervų deginimas? Tad tereikia interneto paieškos lange susivesti su kalbėjimo potemėmis susijusius raktinius žodžius ir gausite daug pasiūlymų jas tiesiog nusipirkti. Tikrai palyginus pigiai. Kartu su vaiku reiktų pasirinkti tokią temą, apie kurią nors ką nors suprastumėte – galbūt išeivijos dvasinę būklę reiktų palikti tikriems moksliukams. Radus ką nors suprantamesnio, belieka kalbėjimui šiek tiek pasiruošti.

Žinoma, mintinai išmokti kelių minučių kalbą taip pat rimtas gyvenimo išbandymas. Kalbėjimo temos 2017 neretai būna parašytos keista kalba, ilgais sakiniais, vartojant sudėtingus terminus. Tad geriausia mokymąsi pradėti bent prieš mėnesį ar du. Po truputį vis paskaitant savo būsimą kalbą galima gana gerai ją išmokti. Mintinai iškalti turbūt neįmanoma, bet juk svarbiausia įskaitą išlaikyti – apie dešimtukus negali būti jokių kalbų. Juolab, kad likus keliems mėnesiams iki egzaminų ir įskaitų pabaigos dažniausiai jau turite sau ir vaikui nupirkę bilietą į Angliją. Mintys klajoja kažkur tarp didelių algų, madingų drabužių, o ne kažkokių įskaitų. Tad tereikia pasistengti minimaliai praeiti įskaitą ir grįžti į realų gyvenimą, kur tokie dalykai kaip kalbėjimo potemės nieko bendro su realybę neturi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *