Užsieniečių įspūdžiai Nidoje

Plaukimas laivuVasarą tokia pramoga kaip plaukimas laivu Nidoje gali ne tik paįvairinti šventę, bet ir praskaidrinti užsieniečio viešnagę. Išsinuomoti laivą pasiplaukiojimams nėra brangu, lyginant su visomis bendromis visko kainomis Kuršių Nerijoje. Paklausėme keleto lietuvių, kurių svečiai užsieniečiai viešėjo Nidoje, kokius įspūdžius jiems patiko ta viešnagė.

Labai patiko plaukti laivu

Savo giminaitį iš Šveicarijos į Nidą atsivežusi Lina pasakojo, kad jos svečiui labai įsiminė būtent plaukimas laivu į Nidą. „Matote, jie neturi jūros, neturi uosto, tai ir vandens pramogos yra retas dalykas. Taigi, nors šveicarai apskritai gali pasigirti nuostabiais kraštovaizdžiais, bet iš tiesų tie kraštovaizdžiai ne tokie kaip mūsų, ir mūsų vietų grožis yra išskirtinis. Plaukiant laivu pamatai labai daug, kartu ir pabūni vandenyje. Pats laivas taip pat siūlė savo pramogas, pavyzdžiui, užkandžius iš jūros, tai irgi šveicarui labai patiko“, – dalijasi patirtimi Lina.

Sužavėjo Parnidžio kopa

Kita moteris, Agnė, sakė, turėjo nemažą užsieniečių kompaniją iš Europos, kuriuos taip pat vežėsi būtent į Nidą. „Norisi žmonėms parodyti kažką, kas būtų tikrai gražiausia. O mūsų Kuršių Nerija, jos peizažai – juk tai nuostabios vietos. Todėl ir susižavi užsieniečiai Parnidžio kopa, todėl jie ir nori keliauti čia, pamatyti gražius vaizdus. Visi gana apkūnūs pasitaikė, tad sunkiai lipo į tą kopų viršų. Gerai, kad papėdėje dar yra pušynai, tai galima ir lengviau atsikvėpti. Bet įlipus aukščiau buvo karšta. Tačiau atsidūrus viršuje – visi buvo apakę nuo grožio, sakė, kaip dykuma, kaip Afrika, ir kaip kita planeta tuo pačiu. Vėliau jiems parodžiau filmą „Geltonų plytų kelias“, kadangi jis filmuotas Nidoje, kai kurios vietos, o imituojama prerijos Kanzase“, – prisimena vasarą su šypsena moteris.

Mėgavosi švyturio romantika

Studijų draugus iš Anglijos atsivežė ir vienas jaunas studentas, baigęs mokslus Londone. Susirinko mišri kompanija: britai, airiai, vokiečiai, su visais norėjosi praleisti smagiai laiką. Taigi, nuėjome prie Švyturio. Žinote, ten tikrai įspūdinga. Naktį jaunimui ten pasėdėti labai smagu, nes atmosfera nepaprasta. Man rodos, pusė iš draugų net nebuvo niekada buvę prie švyturio. Daugiausiai įspūdžių buvo anglams, nes jie ten Anglijoje labai apsitvėrę nuo gamtos gyvena. Kai išvažiuoji tarpmiestiniu maršrutu, vis tiek nieko nematai, nes net laukai už didelių akmeninių tvorų. Beje, draugai ne iš karto suprato, kad marios – ne jūra“, – pasakoja vyras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *