Ką reikia žinoti apie miško techniką?

Šiuo metu miškų priežiūra ir įvairūs darbai joje atliekami ne primityviomis priemonėmis, o pasitelkiant tokias technologijas, kaip miško technika. Tiems, kurie nori pagreitinti darbų procesus, reikia žinoti, koks pasirinkimas yra šiandieninėje rinkoje ir ką geriausia pirkti. Kiekvienas darbas atliekamas su tokios technikos pagalba bus padaromas daug efektyviau, nei naudojant paprastas priemones ir įrankius.

MiškasŠiuolaikinės miško technikos yra skirstomos į tam tikras kategorijas. Kad būtų lengviau pasirinkti galima rinktis pagal tai, kokias funkcijas jos atlieka. Pavyzdžiui, vienos iš populiariausių yra medvežės. Tai yra transportavimo mašinos. Jos skirtos tam, kad būtų galima greičiau pervežti medieną iš miško į reikiamą vietą. Perkant tinkamą reikia vertinti tam tikrus kriterijus, pavyzdžiui, reikia žinoti, kokios keliamosios galios reikės. Keliamoji galia būna nuo 9 iki 19 tonų. Taip pat reikia pagalvoti, kokiose vietovėse reikės daugiau atlikti darbus, nes galbūt ne visada didelė keliamoji galia tiks, nes, tarkim, svarbiau bus medvežės manevringumas tam tikrose situacijose. Tuomet reikia rinktis manevringumą vietoje didelės keliamosios galios, nes didelė keliamoji galia turi trūkumą – mažėja transporto priemonės manevringumas. Taigi, pagalvokite, kas jums aktualiau. Galbūt, jei yra galimybės, tai gerai būtų turėti dvi medvežes, kad prireikus galima būtų rinktis ar turinti didelę keliamąją galią, ar labiau reikalingas manevringumas. Tiesa, jei finansinių galimybių nėra pirkti visą reikiamą miško techniką, tai geriau rinktis mažesnę keliamąją galią turinčią medvežę, nes geriau daugiau kartų pervežti medieną, nei turėtų sunkumų nuvažiuoti iki reikiamos vietos ar joje atlikti tam tikrus manevrus.

Dar viena populiari miško technika – medkirtės. Jos tinkamos tais atvejais, kai norima greitai atlikti miško kirtimo darbus. Tokia technika tinkama tiek jau suaugusių didelių medžių kirtimui, tiek ir jaunų medžių kirtimui. Renkantis tokią techniką, reikia pagalvoti, kas svarbiau: manevringumas, galingumas, variklio talpa ir kt. Kiekvienas atvejis yra individualus, todėl reikia gerai pagalvoti, kas jūsų atvejui labiausiai tiktų, nes ne visiems reikia brangios ir labai galingos kirtimo technikos. Jei nežinoma, ką rinktis, tai galima pasitarti su pardavėjais ar gamintojais, kurie padės apsispręsti.

Šiuo metu yra pakankamai didelis miško technikos pasirinkimas, todėl rinktis yra iš ko. Tiesa, kai yra didelis pasirinkimas, tai reikia nepamiršti, kad rinktis reikia pagal tam tikrus kriterijus. Tai padės pasirinkti labiausiai tinkamą techniką, kuri efektyviai atliks darbus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *