Ką gali dronai?

Atrodytų dar visai neseniai dronai tegalėjo padaryti paprastą nuotrauką iš dangaus, tačiau dabar jais galima padaryti kokybiškas nuotraukas ir filmuoti kokybiškus vaizdus. Tokie vaizdai pakeri milijonus žmonių iš viso pasaulio. Kokius dronus dabar renkasi pirkėjai ir, kokios jų galimybės?

GPSDažniausiai pirkėjai įvardina vieną funkciją, kuri jiems aktuali perkant droną, Tai galimybė valdyti skraidantį aparatą. Daugeliui iš jų, jis yra tiesiog puikus būdas leisti laisvalaikį. Kitiems tik skraidymo funkcijos nepakanka, todėl jie renkasi patobulintus ir turinčius daugiau galimybių dronus. Tokie puikiai fotografuoja ir filmuoja bei juose turimi GPS imtuvai. Tačiau dronus naudojame ne tik pramogoms, bet ir tam tikriems darbams atlikti.

Anksčiau norint atlikti tokius darbus, kaip vietovės apžiūra, žemėlapio nuotraukos darymas ar kraštovaizdžio nuotraukų darymas buvo atliekamas primityviu būdu – skrendant iš lėktuvo ar sraigtasparnio. Kaina tokių paslaugų buvo didelė, o atsiradus dronams viskas tapo daug paprasčiau ir į dangų jau nebereikia kelti lėktuvo, kad atlikti tokius darbus. Tuo pačiu tai atpiginimo šias paslaugas ir jos pasidarė lengviau prieinamos daugeliui žmonių. Kita svarbi funkcija, kuri praverčia – gaisrų gesinimas. Gaisrininkams daug paprasčiau iškelti droną ir matyti, kur reikia atlikti gesinimo darbus. Be to, taupomas laikas ir greičiau užgesinamas gaisras. Taip pat jų galimybės padeda paieškų metu, kai reikia surasti dingusius žmones. Tikriausiai nežinojote, kad net ūkininkai dabar perka dronus tam, kad galėtų geriau prižiūrėti savo ūkius. Ūkininkams skirtus dronus gamintojai gamina kitokius, nei pramogoms skirtus. Jie pasižymi tuo, kad turi specialias kameras, kurios vadinamos multispektrinėmis. Jos ypatingos tuo, kad jomis galima matyti, koks yra trąšų ir drėgmės kiekis augaluose. Turint tokį droną ūkininkas nenaudoja trąšų ir vandens visiems laukams, o tik ten, kur trūksta vandens ar trąšų. Gabenant siuntinius ar medicinos priemones taip pat galima panaudoti šiuolaikines galimybes. Juk dronai gali nugabenti reikiamus daiktus į tas vietas, kurios yra sunkiau pasiekiamos, o su dronu tai galima padaryti daug greičiau. Tam pasitarnauja ir GPS imtuvai.

Kaip matome, dronas praverčia ir kitiems darbams, ne tik pramogoms. Tai puikus išradimas, kurio panaudojimo galimybės plačios. Ateityje tikėtina, kad jų galimybės dar labiau išsiplės, nes gamintojai nestovi vietoje ir nuolat galvoja, kaip patobulinti šiuos išradimus, kurių galimybės ir taip jau atvėrė daugeliui neribotas galimybes pramogauti, ir dirbti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *