STIHL krūmapjovės: tipai ir galia

STIHL produkcijaJei ieškote profesionalios krūmapjovės, turite įvertinti pasirinktos technikos tipą ir galią – nuo jūsų sprendimo priklausys tiek darbo pobūdis, tiek darbų apimtys. Lietuvoje pamėgtos STIHL krūmapjovės išsiskiria itin našiais darbo rezultatais ir produktyvumu – žinomo gamintojo technika rekomenduojama tiek kasdieniams namų ūkio, tiek profesionaliems darbams. Iš kitos pusės, ekspertai vieningai sutinka – nors gamintojas yra vienas svarbiausių kokybės ženklų, ieškodami optimalios įrangos, turite įvertinti jos techninius duomenis.

Krūmapjovių tipai

Visos krūmapjovės (liaudiškai vadinamos trimeriais) skirstomos į tris pagrindinius tipus: elektrines, akumuliatorines ir benzinines. Elektrinė įranga rekomenduojama tuomet, kai prižiūrimas plotas nėra didelis, o technikos galiai keliami minimalūs reikalavimai. Šios rūšies krūmapjovės dirba tyliai, neturi išmetamųjų dujų. Iš kitos pusės, jų varikliai yra silpni, problemų gali sukelti ir ribotas judėjimas (trukdo laidas). Akumuliatorinės krūmapjovės dirba tyliai, neteršia aplinkos ir leidžia laisvai judėti. Deja, tokia įranga taip pat negali pasigirti didele galia ar ilgomis darbo valandomis (paprastai akumuliatoriaus užtenka vos valandai). Be to, lyginant su elektrinėmis, šios krūmapjovės yra gerokai sunkesnės. Benzininė įranga siejama su didžiausia galia ir optimaliausiais darbo rezultatais. Tai geriausias sprendimas, jei reikia dirbti su dideliu plotu ar aukšta žole.

Benzininių krūmapjovių pasirinkimo kriterijai

Lietuvoje daugiausiai dėmesio sulaukia benzininės krūmapjovės. Ekspertai primena, kad renkantis techniką, būtina įvertinti du esminius aspektus: variklį ir vamzdį. Pastarasis yra vienas aiškiausių technikos kokybės indikatorių. Lenktas vamzdis paprastai kalba apie prastesnę įrangos kokybę, kadangi trosas, esantis vamzdžio viduje, nėra patvarus. Tai reiškia, kad susidūrus su stipresniu pasipriešinimu konstrukcija gali neatlaikyti. Ir priešingai – tiesus vamzdis paprastai nurodo tvirtesni mechanizmą ir džiugina ilgaamžiškesniu rezultatu.

Vertinant variklį, svarbu atsižvelgti į jo galingumą ir tipą. Sėkmingiems darbams reikalingas kokybiškai veikiantis variklis. Kuo daugiau kilovatų, tuo galingesnė krūmapjovė. Jei konkrečių duomenų nėra, įvertinkite variklio tūrį. 20–30 kubinių centimetrų variklis priskiriamas vidutinio galingumo klasei, o didesnis nei 40 kubinių centimetrų – galingai ir profesionaliai technikai.

Rinkitės kokybę!

Kad nauja įranga tarnautų ne vienerius metus, rinkitės patikimą gamintoją ir rinkoje vertinamą pardavėją, kurio veiklos sritis – aukštos kokybės sodo įrankiai. Jei planuojate dažnus sodo darbus, investuokite į profesionalią, laiko patikrintą techniką, kuriai keliami aukščiausi kokybės reikalavimai. Siekdami sutaupyti ir rinkdamiesi nežinomo gamintojo įrangą, rizikuojate permokėti, kadangi tokia technika greitai suges ir pareikalaus remonto darbų. Jei nežinote, kokį sprendimą rinktis konkrečioje situacijoje, pasitarkite su sodo technikos pardavėjais ar parduotuvių konsultantais.

One thought on “STIHL krūmapjovės: tipai ir galia”

  1. Turint nuosavą namą reikia turėti nemažai įrangos jį prižiūrėti. Minimalus paketas reikalingos įrangos mano manymų yra toks: žoliapjovė, krumapjovė, teleskopinės kopėčios , sėklų barstytuvas ir sekatorius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *