Saugumo priemonės, statant medinį namą

Tam, kad mediniai namai Vilniuje būtų statomi saugiai, o jų likimas nebūtų panašus į Šnipiškių medinukus, reikia laikytis tam tikrų saugumo nuostatų.

Nedegantis apšiltinimas

Namai iš medžioVisų pirma, reikia pripažinti, kad nors medinis namas ir yra pigesnis, nes pati mediena kaip žaliava kainuoja mažiau, tačiau tai ne tas pats, kas akyto betono blokelių namas, kuris jau savaime yra beveik nedegus. Padek jį, tapetai nudegs, o mūras liks stovėti. O štai medinis namas labai bijo liepsnų. Dėl to, siekiant apsaugoti jį nuo šio didžiausio pavojaus, yra labai stengiamasi užkirsti kelią bet kokiai gaisro tikimybei, o kuru vadinamos statybinės medžiagos paverčiamos kuo mažiau degiomis. Pats efektyviausias būdas tą padaryti – šiltinimas akmens vata. Tai yra gera izoliacinė priemonė, kuri užtikrins namų šilumą, o taip pat ir saugos nuo gaisro. Kadangi mineralinė akmens vata yra sukurta taip, kad būtų nedegi ir stabdytų ugnies plitimą. Taigi, statydami medinį namą turėtumėte net nesvarstyti apie kitokius šiltinimo būdus. Kaimuose dar rasi medinių namų, kurie bus šiltinami spaliais ar kita netinkančia priemone, pavyzdžiui, putų poliesterolu. Ir tai, aišku, reikia vadinti siaubingu pasirinkimu, kadangi šiltinti reikia tikrai sertifikuotomis ir nedegiomis medžiagomis. Tiek sienas, tiek stogą.

Aukštas energinis efektyvumas

Kitas kriterijus statant medinį namą bus ne tik dėl gaisro pavojaus, bet ir dėl energinio efektyvumo siekimo. Kadangi kasmet griežtėja statiniams keliami energinio naudingumo klasės nustatymo reikalavimai, namai turi būti itin sandarūs. Dėl to šiltinimas yra būtinas. Tačiau jis yra ne šiaip biurokratinis poreikis – matysite realią namą. Kuo sandaresnis namas, tuo ilgiau jame laikosi šiluma. Kuo ilgiau ji laikosi, tuo mažiau reikia šildyti, taigi, kūrenti. Kuo mažiau kūrenate, tuo mažiau pavojaus kilti gaisrui nuo ugnies arba dėl kamino. Kamino grėsmė sukelti gaisrą paprastai atsiranda būtent dėl to, kad jis būna labai užkimštas, o tokiu tampa nuo itin gausaus ir dažno kūrenimo. Taigi, siekis sukurti labai sandarų namą, turintį aukštą energinio naudingumo klasę, turėtų būti tikrai suprantamas ir vertinamas labai naudingai namui.

Atsarga kūrenant

Įrenginėjant pačią šildymo sistemą, taip pat reikėtų būti labai kruopštiems. Viską izoliuoti nuo galimos ugnies ir degaus paviršiaus susilietimo. Taip pat labai tvarkingai sudėti visas elektros instaliacijas, atskirti visus pavojingus elementus kuo toliau vienas nuo kito. Reikia ir tvarkingo kamino, kad jame nekiltų gaisras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *