Saugomose teritorijose bet kokio lango neįstatysi

Ar žinojote, kad mediniai langai daug kur yra labiau pageidaujami nei plastikiniai? Pasirodo, valstybės saugomose teritorijose taip paprastai bet kokio lango neįstatysi. Langai turės būti parinkti teisingai ir protingai, nes kitaip nieko gero galima ir nesitikėti. Norint kažką keisti, reikia tvirtinti projektus, jog šie atitiktų vietos statybos reikalavimus.

Nacionaliniai ir regioniniai parkai

Mediniai langaiLabai dažnai nacionaliniai ir regioniniai parkai turi savo vietos architekto sudarytus nuostatus, kas ir kaip ten gali atrodyti, o kas negali, kas turi pasikeisti. Taigi, jeigu norite, kad viskas atrodytų tikrai gerai, turite galvoti, ką rašo architektai. Paprastai tai nutinka kaimuose arba miesto pakraščiuose, kur prasideda kažkokie miškai, gražios vietovės, piliakalniai, upės. Yra siekiama, kad lietuviška gamta išliktų graži ir joje esantys etnografiniai miestai ar tiesiog nedideli miesteliai išlaikytų savo autentiką. Dėl to, norint statyti kokį nors namą, turi būti nusprendžiama, kaip jis atrodys, koks jis bus, ir visa tai suderinama su vietos valdžia. Tai kartais sukelia labai didelių sunkumų naujakuriams. Tiesa, net ir paprasčiausia esamo namo restauracija gali vykti tikrai sudėtingai, kadangi bus vis tiek sunku padaryti savas naujoves. Jeigu norėsite keisti langus, turbūt tiks tik mediniai langai, ir tik tam tikros rūšies. Ir tai yra logiška. Kam vietoje, kuri mena senus laikus, kur šalia yra kultūros arba gamtos paveldas, leisti statytis namą, kuris būtų su bjauriais plastikiniais langais bei pro jų kontūrus lipančiais makroflekso debesimis.

Senamiestis

Kur jau kur, o Senamiestyje tokie dariniai išvis neįmanomi. Čia kiekviena plyta turi stovėti tiksliai taip, kaip numatyta miesto planuose, ir niekur be priežasties neatsiras joks plastikinis langas, galės būti tik mediniai langai. Taigi, reikia pasiruošti tam, kad taupyti nepavyks. Vargu, ar galėsite pirkti pigiausią stogo skardą, vargu, ar galėsite kaip norėsite ir kada norėsite susidėti pigiausius langus. Reikės gražių, medinių, pagal spalvą ir kitus reikalavimus atitinkančių vietos taisykles.

Miškai

Miškai ir upės irgi yra vietos, kurios natūraliai tokios gražios, kad kiekvienas nori ten apsigyventi. Tačiau apsigyvendamas privalai nebent pagražinti kraštovaizdį, negali jo užstoti, sujudinti ar kažkaip negražiai jam pakenkti. Viskas turi būti tik gražiau ir geriau. Taigi, miškuose irgi reikės paisyti reikalavimų ir statyti bus galima nebent tai, kas turės leidimus, architektų patvirtinimus, ir turės visus atsakymus, jog tai yra leidžiama, ir taip ir turi atrodyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *