Kuo aplinkai naudingas sugriežtintas energinis sertifikavimas

PridavimasPastaruosius 10 metų vis netyla kalbos, kad statybų sektoriaus naujienos tikrai keičia viską iš esmės. Tiksliau, reikalavimai ir vis sunkiau gaunamas reikiamas energetinio naudingumo sertifikatas. Mat, kuo toliau, tuo labiau griežtėja statybų taisyklės ir norminimas, kada galima kažką statyti, o kada ne. Tačiau ir jūs galite pagalvoti, kad visuose statybų sektoriuose ir kiekvienos paskirties pastatuose atsirandanti A++ energinio naudingumo klasė yra tik į naudą mūsų aplinkai. Taigi, kuo tai iš tiesų naudinga?

Mažiau smogo

Viena iš priežasčių, kodėl namo pridavimas turėtų būti vykdomas vis atsakingiau, o mums tektų tuo džiaugtis – faktas, kad pagaliau turėsime švaresnę aplinką. Šilumos pagaminimas daugybei namų ūkio atsieina žala aplinkai. Labiausiai orą gadina tie, kas patys kūrena gyvenamuosiuose nuosavuose namuose. Daugiabučiams energija tiekiama centralizuotai, tačiau ir jai pagaminti reikia suvartoti kurą. Kuo mažiau kuro sunaudojama, tuo daugiau šilumos yra sutaupoma, tuo mažiau smalkių ir kitokių nuosėdų patenka į mūsų orą. O tai tiesiogiai veikia ir visą atmosferą.

Mažiau žmogaus pastangų kūrenant

Kai kurie reikalavimai atsiranda ir tiesiog pagalvojus apie tai, ką daryti, kad žmogui reikėtų mažiau dirbti ir patogiau gyventi. Tai štai iš tiesų, mažiau kūrenant galima gyventi daug patogiau. Tada galima leisti sau rečiau eiti į lauką atsinešti kuro, turėti mažesnę malkinę ir kitokiais būdais džiaugtis iš tiesų pagerėjusia situacija.

Mažiau iškastinio kuro

Dar viena priežastis, kuri labai svarbi – tai iškastinio kuro taupymas. Pagerinus namo sandarumą, mažiau reikės kūrenti anglimis ar durpėmis, nes šiluma namuose puikiai laikysis ir taip. Taigi, pataupysime savo iškastinį kurą, kurio iš tiesų ir nėra tokie jau neriboti aruodai.

Mažiau medienos sąnaudų

Puiku, kai galima pasidžiaugti kur kas mažesnėmis medienos sąnaudomis. Kai kurie žmonės visgi kūrena su mediena. Pavyzdžiui tie, kurie namuose turi židinį, tiems tenka kūrenti tik lapuočių malkomis, nes spygliuočių netgi labai pakenktų židinio sienelėms. Taigi, kuo sandaresnis namas, tuo geriau.

Ilgalaikiai pastatai ir apšiltinimai – mažiau darbo statybų sektoriui

Kartu tai ir žvilgsnis į ateitį. Kaip turėti ilgaamžius ir kokybiškus namus, o ne nuolat kiaurus ir vis lopymo reikalaujančius. Statybininkai lai stato patvarius būstus, o ne tarsi ado tą pačią kojinę.

Geresnė žmonių gyvenimo kokybė

Bendrai paėmus, žmonės bus laimingesni, kai viskas bus lengviau, paprasčiau. Kai namai nuolatos bus šilti ir nereikės per daug sukti galvos nereikalingais buities klausimais.

One thought on “Kuo aplinkai naudingas sugriežtintas energinis sertifikavimas”

  1. Didėjant oro užterštumui atkreipėme didelį dėmesį į kieto kuro katilus, pasistatėme naują namą ir įrengėm vietoj kieto kuro katilo – šilumos siurblį „oras vanduo” tai ne tik yra ekologiškas ne tik vandens, bet ir namų šildymo būdas. Visiems rekomenduoju https://adma.lt/silumos-siurbliu-montavimas/ puikiai atlikti darbai dar kartą ačiū!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *