Apie šiltas ir efektyvias, bei prastas statybines šiltinimo medžiagas

Saugūs namaiTam, kad namuose energetinio naudingumo sertifikatas būtų aukštos klasės, reikia naudoti geras ir kokybiškas šiltinimo medžiagas. Kalbiname su statybų meistru apie šiltinimo medžiagas.

Kada reikėtų šiltinti namus?

Pastačius naują būstą namo pridavimas nėra įmanomas nepasiekus tam tikros energinio efektyvumo klasės, čia faktas. Taigi, šiltinti geriau prieš darant termovizijas ir bandant praeiti per sistemą neapsišiltinus, nes nieko neapgausi, vis tiek reikės. Taip pat šiltinti yra logiška ir vadovaujantis sveika nuovoka, matant, kad kažkur praeina šiluma, kad kažkas nusidėvėjo. Juk visi norime gyventi šiltai. Aš visada atkreipiu dėmesį į tai, kaip žmonės linki šiltų ir jaukių Kalėdų. Tam, kad jos būtų šiltos, geriausia, ką galime padaryti, tai ne eglutę girliandomis papuošti, o apšiltinti patalpas, kuriose gyvename.

Koks likimas dabar laukia paprasto lietuviško rąstinuko?

Tokie namai turi būti šilti, negali tiesiog pastatyti iš rąstų ir palikti. Tai reiškia, kad namai turi būti apšiltinami. Negali palikti iš visų pusių rąsto. Nebent nori labai brangiai investuoti ir tarp rąstų kloti natūralius kailius bei vilnas, tai toks autentiškas būdas, bet ir be galo brangus, todėl niekas jo nesirenka. O šiaip geriausia yra aišku šiltinti iš išorės, tada namas liks rąstinis iš vidaus ir nesumažės gyvenamasis plotas. Kita vertus, jeigu tai etnografinis ar tiesiog senas namas, gražu būtų išsaugoti išorinį fasadą ir geriau šiltinti iš vidaus.

Kaip pakomentuotumėte įvairias šiltinimo medžiagas?

Aišku, geriausia yra akmens vata. Kai reikia tarpelius užsandarinti, yra visokių hermetikų. Stiklo vata dabar nėra taip dažnai naudojama, nes ji pavojinga atlieka, su ja galima susižeisti ir pan. Taip pat akmens vata ne tik puikiai sulaiko temperatūrą, bet ir leidžia užkirsti pavojų gaisrui. Ko nerekomenduočiau, tai visokių putplasčių, spalių ar dar kažkokių kitų keistų net ne statyboms skirtų medžiagų. Jos degios, nepatvarios, laikui bėgant nusėda, o be to, jose gali apsigyventi parazitai ir ištisai krebždėti sienose.

Žmonės skundžiasi, kad dabar labai reikia stengtis dėl geresnės energetinės klasės, bet ar tikrai tai taip blogai?

Blogai tuo momentu, kai reikia atverti plačiau piniginę ir padaryti darbą iki galo. Bet juk geri dalykai visada kainuoja daugiau. Tas apšiltinimas galiausiai žmonėms atsipirks, nes jiems mažiau reikės lėšų namo šildymui, kada šiluma namuose gali tiesiog normaliai išsilaikyti, o ne pabėgti per plyšius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *