Kokių gedimų ir nesusipratimų pasitaiko eksploatuojant televizorius?

Perkant bet kokį buities ar elektronikos prietaisą, neišskiriant ir televizoriaus, tikimasi, kad jis šeimininkus džiugins kuo ilgiau ir niekada nesuges. Taigi dar prieš perkant televizorių, svarbu įvertinti visus jo parametrus, paskaityti kitų vartotojų atsiliepimus apie konkrečius modelius, įvertinti ir kokybę. Kartais vienų prekės ženklų ir modelių televizoriai būna tiesiog nesėkmingi ir genda dažniau nei kiti, todėl būtent internetiniai komentarai padeda apsisaugoti nuo bėdų galinčio prišaukti pirkinio. Beje, gedimai skiriasi ir ne tik priklausomai nuo modelio ir gamintojo, bet ir nuo televizoriaus tipo. Kiti televizorių remonto meistrai teigia, kad genda daugelis televizorių, nepriklausomai nuo jų markės. Taigi veikiausiai tik sėkmė lems, ar įsigysite ilgai tarnausiantį televizorių, ar jis suges.

Kokių gedimų pasitaiko dažniausiai?

Labai dažnai pasitaikantis televizorių gedimas – kai garsas yra, o vaizdas dingo. Kodėl televizorius neberodo, vienareikšmiškai atsakyti sunku: tai labai priklauso nuo televizoriaus tipo. Jei sugedo LED televizorius (nors tai atsitinka ypač retai), tikėtina, kad sugedo kažkuri apšvietimo dalis. Vaizdo dingimas dažnai siejamas ir su defektais, atsiradusiais aukštos įtampos keitiklyje ar paprasčiausiai gali būti sugedęs transformatorius.

LED televizoriaiDaug pigiau remontas, tikėtina, atsieis atvirkštiniu atveju – kai vaizdas yra, bet nėra garso, nes garso technologijos yra ne tokios komplikuotos ir sudėtingos, kaip vaizdo. Kartais pasitaiko, kad žmonės į paniką puola visai be reikalo: ant TV valdymo pultelio nuspaudžia mygtuką „Mute“ ir išjungia garsą arba televizoriuje, arba jo priedėlyje. Kartais funkcija, kad garsas nebūtų transliuojamas, netyčia užprogramuojama automatiškai. Taigi tokius paprastus „gedimus“ galima per kelias minutes susitvarkyti patiems. O jei iš tikro garsas nebeveikia, televizorių prireiks vežti pas meistrą.

LCD TV

LCD dar plačiai žinoma kaip skystųjų kristalų technologija. Nagrinėjant plačiau, dažniausiai pasitaikantis defektas – apšvietimo lempų. Televizorių eksploatuojant ilgą laiką, lempų galia po truputį silpsta, vaizdas ekrane pasidaro nebe toks ryškus kaip tik įsigijus televizorių. Skystųjų kristalų televizorių lempos turi ribotą veikimo laiką – apie 100 tūkst. h. Aišku, valandomis tai atrodo ne tiek ir daug, bet, pavertus į metus, išeina apie 35 m., jei televizorių kiekvieną dieną žiūrėsite po 8 val., taigi sunku įsivaizduoti, kad koks nors šiuolaikinis prietaisas galėtų tarnauti tiek laiko. Pirmuosiuose LCD televizoriuose buvo įmontuojamos fluorescencinės lempos, kurių ryškumas metams bėgant slopsta, televizoriaus spalvos šiek tiek pakinta. Tad nieko nuostabaus, jei vaizdas TV ekrane įgaus šiek tiek geltono atspalvio. Televizoriams su LED apšvietimu tai negalioja, tad galite būti ramūs.

Kineskopinis TV

Kineskopinis televizorius – tai nostalgiška praeitis, tačiau vis dar yra namų ūkių, kuriuose šio tipo televizoriai naudojami. Jų tarnavimo laikas siekė net iki kelių dešimtmečių – šiuolaikiniai seniesiems televizoriams neprilygsta. Visgi senos technologijos yra senovinio tipo: kineskopiniuose televizoriuose rodomas vaizdas dažnai buvo tamsokas. Aišku, vaizdą galima pašviesinti, tačiau tuomet nukentėdavo ryškumas ir vaizdas tapdavo blankus. Jei kineskopinio televizoriaus transliuojamas vaizdas staiga tampa labai tamsus, tai signalas, kad televizoriaus pataisyti nepavyks ir metas pirkti naują.

8 thoughts on “Kokių gedimų ir nesusipratimų pasitaiko eksploatuojant televizorius?”

  1. Po netiketo elektros dingimo namuose, tv visiskai neveikia. Net nezinau ar dar verta vezti meistrui kokiam, ar ieskoti naujo?

  2. Nuvalius ekraną stiklo valikiu, po 1val. įjungiau televizorių ekranas juodas, girdėti tik garsas.

  3. Kai pirkome televizoriu pastebėjome maža neveikiantį taškelį kampe, po metu vis isplito o dabar atsirado linijos einančios iš jo.

  4. Samsung televizorius. Pirktas prieš 10 mėn. Po elektros dingimo per vėją,ėmė televizorius užtemti,ir garsas keistai trumpam keliom sekundėms dinginėti.
    Kas gali būti ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *