Kodėl vieni rūbai šilti, kiti šalti?

Kai reikalingi termo rūbai, tiesiog norime tikrai šiltų rūbų, kuriuos apsivilkus net ir šalčiausiomis sąlygomis jaustume komfortą ir šilumą. Įsivaizduokite šiltą audinį: tai aksomas švelnus, tai makeros siūlas, gal vilna, o gal kailiai ar specialus pašiltinantis audinys. Tačiau kodėl šie audiniai yra tokie vertingi, kai iš tiesų neaišku, kas tą šilumą sukuria? Ar žinote, kodėl termo drabužiai šilti, o šilko palaidinė gaivinančiai vėsi? Nežinote? Metas išsiaiškinti visiems laikams.

Kaip oro tarpai sulaiko šilumą

Termo aprangaVisų pirma, reikia suprasti, kaip yra sulaikoma šiluma, iš kur ji atsiranda. Kodėl prilietus metalą jaučiate šaltį, o prilietus putplastį, jaučiate šilumą? Visa tai yra dėl oro tarpų. Burbuliukuose yra oro tarpeliai. Ir būtent jie yra atsakingi už šilumos sulaikymą. Ne pats siūlas ar materija sulaiko šilumą, o oro tarpeliai sulaiko temperatūrą. Iš kur ta temperatūra atsiranda, kai prie kažko prisiliečiame ar kažką apsirengiame? Iš mūsų pačių. Taigi, kai liečiame šiltu vadinamą audinį, iš tiesų mus šildo mūsų pačių išspinduliuota ir sulaikyta šiluma, ir audinys niekaip negali būti šiltesnis nei mūsų ranka. Dėl to, kuomet yra labai sušalę rankos ar kojos, jų nesušildo joks audinys, putplastis ar panaši medžiaga. Nes nuo šaltos galūnės neina šiluma, kurią sulaikytų tas audinys. Taigi, lieka tik tam tikras šaltis.

Daugiasluoksnio apsirengimo magija

Kas šilčiau: labai storo audinio rūbas, ar keli plonesni vienas ant kito? Keista, bet labiau sušildys keli plonesni vienas ant kito. Dėl ko? Dėl tų pačių oro tarpelių. Žinoma, termo rūbai yra išimtis, bet apie juos pakalbėsime vėliau. Taigi, kai vieną ant kito rengsitės megztinius, žinokite, kad šildys jus ne vilna, o tarpeliai tarp vilnos, ir tarpeliai tarp megztinių.

Termo rūbai: kaip atsiranda jų šiluma

Kokius rūbus rengtis, ruošiantis į slidinėjimo kelionę? Žinoma, reikia lengvų, priglundančių, kad neišsipūstumėte. Ir tokių, kurie būtų tikrai šilti. Tai – termo rūbai, taip pat juos renkasi žmonės ir tiesiog kai nori būti šiltai apsirėdę. Tai puikus pasirinkimas, iš tiesų labai gerai laikantis šilumą. Taigi, su termo rūbais taip ir yra, kad šiluma yra sulaikoma daugybėje tarpelių, kurie yra šių rūbų audiniuose. Termo rūbai gali būti pagaminti pagal skirtingas technologijas, tačiau jų veikimo principas visada bus daugiau mažiau panašus. Taigi, jeigu norite šilumos, ją tikrai galėsite turėti sau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *