Kodėl sunku rasti gerą vadovą?

Ar kada nors pagalvojote, kad vadovų paieška yra daug sudėtingesnis dalykas, negu kokio nors grandinėje dirbančio specialisto paieška? Vadovas įmonėje nulemia daug daugiau negu visi kiti darbuotojai, kadangi jis valdo padėtį. Tačiau rasti gerą vadovą yra tikrai sunku. Kodėl?

Visi kiti – žemesni specialistai

Vadovas įmonėjeKai vyksta vadovų paieška, nėra už vadovą aukštesnio žmogaus, galinčio išrinkti sau tinkančią žemesnę grandį. Kai ieškomas eilinis specialistas, jį atrenka viršesnės grandys. Tai labai svarbu, kadangi būtent jos gali pasakyti, kokio specialisto jiems reikia. Jie gali pasakyti, nes patys jį kontroliuos. Tačiau kai renkamas vadovas, visi kiti lieka žemiau. Tai panašu į demokratiją ir balsavimą, kai renkamės tuos, kurie gražiausiai žada, bet tiksliai nežinome, ką tai reiškia, ir kas paskui nutiks. Be to, savo valdžios paskui taip lengvai nenuversime, jeigu seksis blogai. Daug paprasčiau atleisti žmones pagal įprastą hierarchiją – kai viršus atleidžia apačią, o ne atvirkščiai. Tačiau visko gali būti ir demokratijoje, ir įmonėse.

Geri vadovai nesimėto

Kita priežastis, kodėl sunku rasti gerą vadovą – ta, kad tokių žmonių nėra daug. Kaip sakoma, geri vadovai nesimėto, ir norint tokį turėti, reikia labai pasistengti. Jeigu vadovas geras, jis jau kažkur vadovauja, jis dirba dėl savo įmonės daugiau nei kiti, ir iš jos išeis pats paskutinis. O jeigu jis blogas, jis migruoja ir ieško naujų plotų, kuriuos užgrobtų. Tad rasti gerą vadovą yra taip pat sunku, kaip rasti rečiausios specialybės gerą specialistą.

Padės personalo atrankos specialistai

Tad ką daryti vargšai įmonei, kai pasitraukia jos vadovas? Dažnai vadovas, direktorius ir akcininkai yra ne tas pats. O ir vadovų gali būti skirtingų, vadovaujančių tik tam tikroms sritims. Paprastai galutinius sprendimus priims tie, kas bus aukščiausiose einamose pareigose – direktoriai, savininkai, akcininkai, mecenatai ar pavaduotojai. Tačiau patys organizuoti atrankos jie neturės laiko, todėl ją patikės personalo atrankos specialistams. Ir tai iš tiesų bus geriausias sprendimas. Taigi, personalo atrankos specialistai nuolat susiduria su visų tipų atrankomis, tarp jų ir su galvų medžiokle bei vadovų atranka. Jiems tai bus ne naujiena, jie netgi jau iškart turės visus geriausius žmogiškuosius resursus ir šią patirtį galės pritaikyti rinkdami naują vadovą. Tad vadovų atranka su gerais personalo atrankos specialistais gali būti visai ne baisi, ir net sėkminga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *