Ko geriau nedovanoti

Kartais, kai ieškome geros dovanos, beveik bandome išsinerti iš kailio, o kartais į viską pažvelgiame pernelygpaprastai, ir vėl gali tai, ką darome, nepatikti tam, dėl ko visa tai darome. Dovanos ir jų parinkimas yra nelengva užduotis, reikia mokėti išrinkti, reikia turėti gerą skonį, turėti puikią intuiciją ir žinoti, kas tuo metu žmogui galėtų būti aktualu. Galų gale, nepermokėti ir nenupirkti kažko įžeidžiančiai pigaus (pvz., vestuvių proga tik atvirukas nebus labai mandagu). Tačiau, pradedant pamoką, kaip nedovanoti to, kas nepatinka žmonėms, galima pradėti vadovautis pačiais paprasčiausiais dėsniais ir pasistengti apeiti keletą klišių.

Tai, kas kiekvienais metais

DovanosJeigu metai iš metų dovanojate tėčiui kojines, o mamai – užrašų knygelę, drįskite bent vienais metais sugalvoti ką nors naujo. Drįskite sugalvoti nupirkti kažką gražaus, malonaus ir tikrai pakeliančio nuotaiką. Ar norite, kad jūsų dovanos simbolizuotų rutiną ir nieko originalaus? Net jeigu nupirksite po dailų puodelį, jau bus kažkas naujo. Beje, puodeliai ir indai visada labai tinka dovanoms, nes jie labai gražūs, jie kasdien naudojami, ir juos vis pakeičia nauji, kaiseniai netyčia pažyra šukėmis.

Tai, ką žmogus jau turi

Kai žinote, kad žmogus jau tikrai turi kažkokį vieną ar kitą daiktą, tuomet irgi turite pagalvoti, ar reikia jam dar vieno? Net jeigu tas jūsų – neva geresnis. Pavyzdžiui, žinote, kad draugas turi laikrodį, nusprendžiate padovanoti geresnį. Ir ką jam dabar daryti? Senasis veikia, o gal dar dėl kokių sentimentų yra asmeniškai brangus.

Neskoningi pokštai

Kartais žmonės labai suklysta dovanomis pasirinkdami kičinius, neskoningus pokštus. Jeigu vietoje dovanos krečiate pokštą, turite būti tikri, kad jis bus juokingas būtent jubiliatui. Ne jums, ne visiems svečiams, o būtent žmogui, kurį sveikinate. Antraip, tai jau bus nebe pokštas, o kažkokia nesąmonė, kažkokia kvaila bjaurybė. Būkite protingi, būkite teisingi, ir nekrėskite žmogui tokių pokštų, kokių jis nenori. Panašiai yra ir su ta atributika, kuri kai kurių žmonių traktuojama kaip labai juokinga. Tarkime, prijuostė su nuogos moters atvaizdu arba koks nors šokoladas, išvaizdos kaip išmatos. Jeigu krečiate pokštą žmogui, su kuriuo nugyvenote daug, kuris, esate tuo tikras, mėgsta būtent tokio tipo pokštus, tada gerai. Bet jeigu yra priešingai ir tai yra viso labo jūsų bandymas, geriau nerizikuokite, su vulgariais suvenyrais apskritai susigadinsite santykius, garbę, ir malonumą bendrauti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *