Kaip nekilnojamojo turto vertinimas padeda parduoti turtą?

Nekilnojamojo turto pardavimas dažnai savininkams sukelia labai daug klausimų, nes nežinoma nuo ko pradėti ir kaip elgtis. Pirmiausia ką reikia padaryti, tai nustatyti kainą, už kurią parduosite savo turtą. Tam praverčia nekilnojamo turto vertinimas, kuris atliekamas turto vertintojų arba individualiai.

Jeigu nusprendėte parduoti nekilnojamąjį turtą, pavyzdžiui, butą ar žemės sklypą, tai turite nuspręsti už kokią pinigų sumą parduosite. Galima kaina nustatyti patiems. Ką reikia apie tai žinoti? Pirmiausia reikia žinoti, kad, jei turtas nėra tik jūsų nuosavybė, tai jums reikia tartis su bendrasavininkais. Tokiu atveju jums visiems reikia pagalvoti, kokia suma pinigų bus tinkama. Tiesa, jei kaina bus per didelė, tai padidėja tikimybė, kad turto jūs neparduosite, nes pirkėjai paprasčiausiai nepirks.

NTNorint nustatyti apytikslę kainą, reikia skirti tam laiko. Geriausia, kai peržiūrimi visi nekilnojamojo turto pasiūlymai toje vietoje, kurioje yra jūsų nekilnojamojo turto objektas. Pavyzdžiui, jeigu jūs parduodate butą Vilniuje, tai reikia ieškoti skelbimų, kur skelbiama, kad parduodami butai jūsų rajone, tarkim, Fabijoniškėse. Geriausia, kai peržiūrima kuo daugiau skelbimų ir tuomet reikia ieškoti labiausiai panašių variantų, pavyzdžiui, jei parduodate trijų kambarių butą Fabijoniškėse, tai reikia ieškoti, kiek kainuoja būtent tokie butai. Reikia atsižvelgti į buto aukštą ir remonto kokybę. Taip pat reikia atsižvelgti ir į tai ar parduodama su baldais ar be jų. Žinoma, svarbus ir interjeras, nes kuo prabangesnis ar jaukesnis, tuo didesnė kaina gali būti už jį siūloma. Kartais pardavėjai nežiūri nei į rajoną, nei į kambarių skaičių, nei į remontą ir t.t. Tokiu atveju padidėja tikimybė, kad kainą nustatys klaidingai. Tokiu atveju praverstų profesionalus nekilnojamo turto vertinimas.

Norint sužinoti, kokia yra reali kaina, reikia surasti patikimus turto vertintojus. Jie atvyks ir apžiūrės turtą bei įvertins sumą pinigų, kiek vertas šis jūsų objektas. Kartais pasitaiko atvejų, kai turtas pervertinamas. Taip nutinka, kai pardavėjas nenori užsakyti turto vertinimo arba nesutinka su vertintojo nustatyta pinigų suma. Žinoma galima skelbime paskelbti savo norimą pinigų sumą, kurią norima gauti, tačiau, jei suma per didelė ir neatitinka rinkos kainų, tai jūsų turtas daug metų stovės neparduotas. Tam, kad to nenutiktų, reikia situaciją vertinti adekvačiai ir verčiau taupyti savo laiką sumokant pinigus už profesionalų turto vertinimą. Tai leis greitai parduoti turtą už realią kainą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *