Ką reikia žinoti apie šunų ir kačių maistą?

Įvairus maistas šunims ir katėms parduodamas specializuotose parduotuvėse. Norintys pasirinkti tinkamą katėms maistą turi žinoti, koks kačių maistas geriausias. Taip pat ir šunų savininkai turi žinoti, koks šunų maistas geriausias pasirinkimas. Svarbu tik žinoti, kad negalima duoti šunims skirto maisto katėms ir atvirkščiai. Ką dar reikia žinoti?

Prekės gyvūnamsKai jau žinoma, kad negalima maišyti ir duoti ne tai gyvūnų rūšiai skirto maisto, reikia suprasti, kad svarbiausia turi būti gyvūno sveikatos užtikrinimas. Tam būtina rinktis kokybišką maistą. Maistas šunims ir katėms gali būti sausas arba konservuotas. Taip pat galima rinkti maitinimą žalia mėsa ir subproduktais bei papildyti racioną vaisiais ir daržovėmis. Kiekvienas pasirinkimas turi būti gerai apsvarstytas, tačiau svarbu rinktis kokybišką maistą. Tai reiškia, kad pirkti reikia aukščiausios kokybės maistą, kuris žymimas kaip “Super premium”. Jeigu toks maistas per brangus, tuomet reikia rinktis šiek tiek prastesnės, bet pakankamai geros kokybės “Premium” klasės maistą. Nerekomenduojama pirkti ekonominės klasės maisto, kuris parduodamos daugelyje prekybos centrų ir kitose gyvūnams skirto maisto vietose. Nors yra kurie savininkai taupo ir perka pigiausią maistą, tačiau vėliau tai gali atsieiti daug brangiau, kai mylimas augintinis suserga dėl prastos mitybos. Gydymas kainuos daug brangiau, o ir ne visuomet gydymas gali padėti, dėl to itin svarbu rinktis aukštos kokybės maistą, kuris užtikrins, kad jūsų augintinis gauna tinkamą maistą.

Kaip pasirinkti tinkamą maistą? Maistas skirstomas ne tik į kategorijas pagal kokybę, bet ir pagal gyvūno amžių, pavyzdžiui, kačių maistas gali būti skirtas mažiems kačiukams arba suaugusiems katinams bei katėms. Taip pat skirstomas ir šunų maistas. Be to, ne tik pagal amžiaus kategorijas skirstomi, bet ir pagal svorio kategorijas. Mažai sveriantiems šunims ir katėms skirtas vienoks maistas, o dideliems kitoks. Skiriasi ne tik sudėtis, bet ir, pavyzdžiui, sauso maisto granulių dydis. Mažų veislių gyvūnams skirtos mažos granulės, o dideliems skirtos mažos. Taip pat galima rasti skirtingoms veislėms skirtą maistą, pavyzdžiui, taksams. Be to, maistas parenkamas ir pagal tam tikras sveikatos būkles ar ligas, pavyzdžiui kastruotiems augintiniams skirtas vienoks maistas, o nekastruotiems skirtas įprastas. Renkantis maistą savo šuniui ar katei, reikia atidžiai peržiūrėti visą informaciją ir parinkti tinkamą. Jeigu nežinoma, ką rinktis, tai reikia kreiptis konsultacijos į veterinarijos specialistus arba pardavėjus, kurie prekiauja kokybišku maistu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *