Įmonių steigimas: Kokią juridinę formą pasirinkti?

Stebėtinai dažnai sulaukiu klausimų apie naujai steigiamos įmonės juridinę formą. Šiuo metu, Lietuvoje, populiariausios juridinės formos yra: Individuali įmonė (IĮ), Mažoji bendrija (MB) ir Uždaroji akcinė Bendrovė (UAB). Nors internete straipsnių yra daug, teisinis šių įmonių reglamentavimas periodiškai keičiasi. Tad aptarkime svarbiausius šių teisinių formų pranašumus ir trūkumus, iš šiandienos perspektyvos.

UAB

Įmonė LietuvojeUAB imoniu steigimas gana dažnai atbaido būsimus akcininkus dėl Lietuvos valstybės įstatymų tvarka nustatyto minimalaus įstatinio kapitalo dydžio. Kita vertus, būtent šios juridinės formos imoniu pardavimas yra populiariausias. Galbūt todėl, kad jos įsteigimas užima daugiausiai laiko ir reikalauja išmanymo. Šių imoniu steigimas kainuoja kiek daugiau nei kitų juridinių formų.

UAB turi papildomus apribojimus. Jame privalo dirbti buhalteris arba vadovas turėtų įmonės vardu pasirašyti sutartį su buhalterines paslaugas teikiančia įmone. Visa tai didina įmonės išlaidas ir įsipareigojimus.

MB

Mb steigimas gana paprasta procedūra. MB neturi dirbtinai kurti darbo vietą buhalteriui. Buhalterinę apskaitą gali tvarkyti pats vadovas. Imones steigimas kaina yra mažesnė, nes nėra apribojimų įstatiniam kapitalui. Dokumentus registrų centre arba internetu galima susitvarkyti per kelias dienas ir tai kainuos vos kelias dešimtis eurų.

Apskritai, imones steigimas internetu labai pagreitina visas procedūras. Kitu atveju, yra alternatyva – imones steigimas registru centras.

IĮ imoniu steigimas neatriboja įmonės vadovo atsakomybės nuo įmonės veiklos. Ir, tai, mano manymu, ir pats didžiausias šios juridinės formos trūkumas. Vis dėlto, individuali įmonė turi ir privalumų, tarkim, nenustatytos įstatinio kapitalo ribos. Nepaisant to, kur bus įregistruotas verslas, galėsite veiklą vykdyti visoje Lietuvoje – nėra apribota veiklos teritorija. Tad imoniu steigimas klaipeda, įmonių steigimas vilniuje ir imoniu steigimas kaune yra lygiai toks pats (kitaip nei dirbant pagal individualią veiklą arba, kitaip vadinamąjį, „patentą”). Norintiems veiklą vykdyti užsienyje – galimas imoniu steigimas Latvijoje.

IĮ imoniu steigimas nereikalauja įdarbinti buhalterį arba pasirašyti sutartį su buhalterines paslaugas teikiančia įmone. Šių imoniu steigimas kainuos panašią sumą eurų kaip ir MB. Tai greita ir nesudėtinga procedūra.

Pats paprasčiausias ir nemokamas veiklos įregistravimo būdas – individuali veikla pagal pažymą.

One thought on “Įmonių steigimas: Kokią juridinę formą pasirinkti?”

  1. Manau prieš steigiant įmonę, reikėtų apgalvoti ir apie tai kaip valdysite įmonės procesus. Norint dirbti našiai ir greitai, reikėtų pasvarstyti kokią verslo valdymo sistemą ar įrankius naudosite, nes tai pagreitins jūsų darbus. Žinoma, prieš priimant tokį sprendimą skubėti nereikėtų, verta apgalvoti koks produktas būtų tinkamiausias jūsų verslui. Prieš tai mano manymu reikėtų pasikonsultuoti su specialiastai, pavyzdžiui: innoforcegroup.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *