Kaip skaičiuojami mokesčiai dirbantiems pagal individualią veiklą 2018 – aisiais?

Galima sakyti, kad buhalterinė apskaita Klaipėdoje ir kituose miestuose šiek tiek keičiasi šiais metais. Ypač dirbantiems pagal individualią veiklą. Kaip ir kasmet, šiek tiek keičiasi mokesčių mokėjimo tvarką, ją reguliuoja, stumdo ir keičia mokesčių inspekcija VMI. Jeigu vykdote individualią veiklą, būtinai atkreipkite dėmesį, ką ir kur turėtumėte pakeisti savo įprastoje mokėjimų tvarkoje.

Kas buvo pakeista pernai

Buhalterinė apskaita KlaipėdojeSvarbūs mokesčių mokėjimo pakeitimai išties įvyko pernai ir tą galėjo tikrai pajausti individualią veiklą vykdantys asmenys. Visų pirma, atsirado galimybė gauti biuletenį. Kas individualiai dirbantiems žmonėms užtikrino jų teisę į geresnę finansinę padėtį ligos atveju. Aišku, dėl to buvo šiek tiek padidinti mokesčiai, na o biuletenio suma skaičiuojama visuomet gerokai mažesnė, lyginant su pajamomis, kurias gaudavote. Tačiau tai labai svarbu. Kaip ir tai, kad pagaliau dauguma žmonių su savo buhalterių pagalba išsiaiškino, kad dirbant pagal IVP išties reikia nemažai uždirbti, norint sukaupti stažą pensijai.

GMP – 5, 10 ar 15 proc.?

Šiais metais prasidėjo nauja mokesčių mokėjimo era tiems, kas vadindavo save „laisvųjų profesijų“ atstovais. Mat įvairią intelektualią veiklą vykdžiusiems asmenims ir kitiems suvienodinti mokesčiai. Jie ėmė priklausyti tiesiog nuo to, kiek žmogus uždirba. Pagaliau tai šiek tiek labiau pagrįstas sprendimas, nei kažkodėl didesniais mokesčiais apkraunami asmenys, galbūt labai nedaug per mėnesį uždirbantys. Jeigu anksčiau pagal profesijos sritį vieni mokėdavo 5, o kiti stabiliai 15 proc. mokesčių GPM, tai dabar atsirado progresinių mokesčių principas ir jo pakopos: 5, 10 ar 15 proc, grubiai tariant.

Kas nutinka su „laisvąja profesija“ ?

Tokiu būdu tarytum išnyko ir vadinamoji laisvoji profesija. Kada seniau ji versdavo žmonėms stengtis nepatekti į jos rėmus. Pavyzdžiui, žurnalistinę veiklą vykdantys asmenys bandydavo išsisukti su meninės veiklos individualios veiklos pažyma, kad reikėtų mokėti mažesnį mokestį. Kai mokesčiai pagaliau suvienodinti pagal progresijos principus, nebereikia meluoti ir dalykus galima vadinti tikraisiais vardais.

PVM mokėjimas besinuomojantiems komercines patalpas

Naujovė 2018 – aisiais kone išvertė iš koto daugybę žmonių – pasirodo, PVM reikės mokėti žmonėms, dirbantiems pagal individualią veiklą ir besinuomojantiems komercines patalpas. Taigi, tiems, kas dirba pagal IVP ir turi nuomos sutartis, vertėtų suklusti ir susimąstyti apie visa tai.

PSD įmokos kyla

Padidėjus minimaliai algai, atitinkamai padidėjo ir PSD įmokos. Į tą galima žvelgti ir pozityviai, nes kaip minėta, padidėjo ir pati MMA.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *