5 skirtingi paveikslų tipai, kurių galbūt nežinote, bet turėtumėte žinoti!

Jei kada nors lankėte meno istorijos pamokas, žinote, kad yra šimtai skirtingų paveikslų tipų. Nuo aliejinės tapybos iki abstrakčiojo ekspresionizmo meno istorijoje yra atskiros kategorijos. Tai puiku, bet viską sekti gali būti šiek tiek per sunku. Todėl manome, kad svarbu žinoti apie šiuos penkis skirtingus paveikslų tipus, apie kuriuos galbūt dar negirdėjote. Ar jums patinka menas? Patikrinkite. Aukštakulniai? Patikrinta. Išskirsime 5 skirtingus paveikslų tipus, apie kuriuos galbūt nežinojote, kad kitas jūsų apsilankymas meno galerijoje būtų dar geresnis nei ankstesnis! Plačiau: drobiunamai.lt/kategorijos/zemelapiai-ant-drobes puslapyje.

Paveikslas su merginaFreskos

Freskos – tai tiesiogine prasme dideli paveikslai ant sienų. Freskos paprastai būna bažnyčiose ir kituose religiniuose pastatuose, tačiau jų galima rasti ir meno galerijose, jei menininkai nusprendžia jas tapyti ant sienų. Jos daromos naudojant drėgną gipsinę medžiagą ir tapant ant jos. Taip paveikslas tampa pačios sienos struktūros dalimi. Šio proceso ištakos siekia Senovės Romą, kur tokie menininkai kaip Mikelandželas ir Rafaelis kūrė garsiąsias freskas. Freskos yra viena seniausių meno formų, atsiradusi dar Senovės Romos imperijoje. Nors freskų daugiausia yra religiniuose pastatuose, pavyzdžiui, katedrose, jų galima rasti ir meno galerijose. Menininkai freskas kuria naudodami šlapią tinką, todėl paveikslas tampa pačios sienos dalimi.

Koliažo menas

Jei anksčiau nežinojote apie koliažo meną, dabar pats metas su juo susipažinti. Koliažas – tai procesas, kai imami skirtingi popieriaus lapai ir sujungiami, kad būtų sukurtas naujas meno kūrinys. Šis metodas gyvuoja nuo pat meno istorijos pradžios, jį naudojo visi – nuo Andy Warholo iki Jacksono Pollocko. Koliažas sukuria įdomų ir unikalų meną, be to, jis leidžia menininkams į savo kūrinius integruoti kitas medijos formas. Kaip rodo pavadinimas, koliažas – tai menas, kai paimami skirtingi popieriaus lapai ir sujungiami, kad būtų sukurtas naujas meno kūrinys. Menininkai koliažui kurti naudoja įvairias medžiagas, įskaitant žurnalų puslapius, nuotraukas, audinius ir kt. Koliažas yra puiki meno forma mėgstantiems eksperimentuoti ir kurti unikalų meną. drobiunamai.lt siūlo visas reikiamas priemones, kad pradėti atrasti meninką savyje.

Optinis menas

Optinis menas – tai iliuzijų ir triukų, kuriais siekiama apgauti akį, kūrimo menas. Optinis menas yra susijęs su optiniu menu, kuris yra geometrinių formų naudojimo menas optinėms iliuzijoms kurti. Menininkai optinį meną kuria jau tūkstančius metų, o šiais laikais menininkai jį perkėlė į visiškai naują lygį. Optiniame mene dažnai naudojamos ryškios spalvos, įdomūs raštai ir unikalios formos, kad būtų sukurtas įdomus ir jaudinantis meno kūrinys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *