Šviesolaidinis internetas jūsų namams

Kas yra šviesolaidinis internetas?

Interneto ryšys jau nebėra naujovė šiandienos visuomenei. Juo masiškai Lietuvoje pradėta naudotis apie 2000 m. Tuo laiku interneto ryšio teikiamomis paslaugomis jau galėjo naudotis kiekvienas norintis fizinis asmuo. Žinoma, kompiuterius turėjo ne kiekvieni namai. Jie dar buvo stacionarūs ir prieinami tik didesnes pajamas gaunantiems asmenims. Natūralu, kad interneto ryšys taip pat savo gyvavimo pradžioje buvo labai brangus. Interneto veiklai vystytis Lietuvoje labai didelį žingsnį padarė bibliotekų modernizavimas. Jose buvo galima įgyti kompiuterinio raštingumo žinių: susipažinti su kompiuterio veikimo principais, pasidomėti kokios naršymo internete galimybės, ką jis suteikia. Kiek vėliau, žmonės kompiuterius ir internetą plačiau ėmė naudoti ne tik kaip laisvalaikio leidimo priemone, tačiau tai padėjo optimizuoti ir darbo procesus, palengvinti ugdymosi procesą. Tad internetas, o kartu su juo ir kompiuteris po mžu tapo neišvengiama kiekvieno žmogaus gyvenimo dalimi. Kompiuterius buvo pradėta rinktis ne tik stacionariuosius, tačiau populiarėja ir nešiojamųjų kompiuterių asortimentas. Be kita ko, ir pats interneto ryšys tapo daug paprastesnis ir prieinamesnis kiekvienam. Pastatyta ryšio stotelių gausa ne tik visoje šalyje. Bet ir visame pasaulyje leidžia susisiekti ir rasti informacijos kur bebūtumėte. Procesams įgyvendinti nebereikalingi laidų masyvai, atskiros interneto stotelės ar kitos prieš tai veikusios techninės priemonės. Plačiau: https://splius.lt/bevielis-internetas puslapyje.

Kur galima pasirinkti šviesolaidinio interneto paslaugos teikėją?

Interneto ryšio paslaugos tiekėjų šiomis dienomis esama ne vienas. Kaip vieną, visiems puikiai žinomą, galima įvardinti splius.lt teikiamas paslaugas. Tai, kas yra labai svarbu kiekvienam žmogui, kuris daug laisvo laiko praleidžia internete, jame dirba, mokosi ir atlieka kitus kasdienius veiksnius, yra labai svarbu ta, kad išnaudojamų duomenų kiekis būtų neribotas. Taip pat į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis interneto paslaugų tiekėją, tai yra kokios spartos interneto planą jis siūlo. Tad jeigu pageidaujate, kad informacijos srautai jus pasiektų greitai, o žiūrima vaizdinė medžiaga “nesisuktų” vietoje, pasidomėkite sparčiausio interneto ryšio galimybėmis. Renkantis šviesolaidinį internetą yra pastatomas maršrutizatorius, kuris suteikia galimybę apibrėžtame plote naudotis minėtuoju interneto ryšiu keliuose įrenginiuose tuo pačiu metu.

Kiek kainuoja šviesolaidinis internetas?

Kaip jau minėjome, kaina, kuri buvo prieš 20 metų ir dabar. Šiuo metu internetas yra kur kas prieinamesnis kiekvienam. Visuomenė skaitmenizuojasi. Tad šviesolaidinio interneto plano kainos gali siekti vos nuo 11 eurų per mėnesį, tai tikrai labai nedidelė suma.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *