Nauja ar sena statyba: kas geriau?

Ieškantys naujo būsto dažnai nežino ką rinktis, nes dabar parduodami tiek senos statybos, tiek ir nauji butai Klaipėdoje. Pasiūla pastaruosius penkerius metus džiugina pirkėjus, nes rinktis tikrai yra iš ko. Vis dėl to dažnai pirkėjai nežino ar pirkti naujos ar senos statybos butą, dėl to ilgai delsia pasirinkti. Ką reikia žinoti apie šiuos du skirtingus pasirinkimus?

Butai KlaipėdojePirmiausia reikia žinoti, kad kaina priklauso ne tik nuo to ar tai nauja statyba, ar ne. Kartais galvojama, kad senos statybos butas bus pigesnis pasirinkimas ir jį perka net nežiūrėdami naujos statybos butus. Pavyzdžiui, galite pažiūrėti, kiek kainuoja Saulės Butai ir palyginti kainą su senos statybos butais. Tiesa, reikia įvertinti ir tai, kad reikia vertinti galutinę kainą. Pavyzdžiui, naujas butas gali kainuoti šiek tiek brangiau, nei senos statybos butas, tačiau atidžiau nagrinėjant pasiūlymus, galima pamatyti, kad nauja statyba yra su daline ar pilna apdaila, o senos statybos butas jau daug metų remonto nematė, todėl reikės kapitalinio remonto, kuris kainuos labai brangiai. Be to, reikia įvertinti ir tai, kad senos statybos bute dažniausiai būna didesnės sąskaitos už šildymą, nes namai neturi tinkamai įrengto šildymo, o ir patys pastatai neapšiltinti taip gerai kaip naujos statybos butai. Visa tai labai svarbu vertinant, kuris pasirinkimas yra geresnis.

Tai dar ne viskas, ką pirkėjas turi įvertinti. Labai svarbu apgalvoti, kuri miesto vieta jums bus tinkamiausia gyvenimui. Pavyzdžiui, nauji butai Klaipėdoje gali būti parduodami įvairiuose rajonuose, tačiau jums reikia pasirinkti tuos, kurie jums būtų tinkamesni. Kartais nutinka ir taip, kad tinkamiausia vieta būtų miesto centre, kur daugiausia senos statybos butų. Tuomet jau reikia gerai pagalvoti, kas jums svarbu ir tuomet priimti sprendimą. Kai kuriems itin tinkama vieta yra miesto centras, o kitiems patinka miesto pakraštys. Vieniems patiks Saulės Butai, o kiti ieškos kitos vietos gyvenimui. Ieškant tinkamos vietos gyvenimui labai svarbu atsižvelgti į savo individualius poreikius.

Vienareikšmiškai pasakyti, kuris variantas geresnis, senos statybos butas ar naujos statybos butas, – negalima. Visais atvejais reikia vertinti tiek kainą, už kurią perkamas butas, tiek ir jo būklę, tiek ir vietą, kurioje jis stovi. Kiekvienas pirkėjas turi gerai apgalvoti, kuris butas jam tinkamesnis pagal visus jam svarbius pasirinkimo kriterijus. Tuomet bus priimtas teisingiausias sprendimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *