Namų darbų ruošimas – gali būti malonumas

Mokinys rašo sąsiuvinyjeVaikas sunkiai prisiverčia daryti namų darbus ir kiekvieną kartą dėl to kyla labai daug ginčų? Labai svarbu bandyti pakeisti vaiko požiūrį, o ne versti daryti jį tuos dalykus, kurie jam nepatinka. Kaip? Pateiksime kelis patarimus, kuriais dalijasi https://vitliolicejus.lt/lt/ mokyklos pedagogai, kurių tikslas yra ne versti vaikus mokytis, tačiau padėti jiems suprasti kodėl tai yra svarbu ir tuo pačiu atrasti būdą, kuris galėtų juos sudominti mokslu.

Tinkamų priemonių aprūpinimas

Nors gali atrodyti tik kaip smulkmena, tačiau siūlome suteikti vaikui visas reikalingas priemones, kurių jis nori. Galbūt tokiu atveju namų darbų ruošimas bus ne toks sudėtingas. Apie ką mes? Apie rašiklius, kurie galbūt jam atrodo labai mieli, apie sąsiuvinius, kurių viršelius ruošia jam tinkami paveiksliukai ir kitas smulkmenas. Tikėtina, kad tokiu atveju vaikas daugiau laiko norės praleisti su šiomis priemonėmis, tad ir namų darbų ruošimas nebebus toks nepakenčiamas.

Tarp mokslo reikalingos ir pertraukos

Labai blogai, kai vaikas pavargsta, kadangi tai dažniausiai mažina motyvaciją mokytis. Ką daryti, kad pervargtų kuo mažiau? Žinoma, suteikti jam galimybę mokytis tokiu metu, kai jam labiausiai tinka. Tokiu atveju jis ne tik pasiilsės, tačiau taip pat ir išmoks planuoti savo laiką. O kiekvienos asmenybės ugdymo procese tai yra labai svarbu.

Pokalbiai apie ateitį

Nors gali atrodyti, kad neverta mokyklinio amžiaus vaikų skatinti galvoti apie ateitį, kad mažieji nepradėti nerimauti, tačiau mes siūlome bent jau iš šviesiosios pusės kalbėti su savo vaiku. Žiūrėkite, kuo jis nori būti užaugęs kuo nori dirbti. Ir tuo pačiu pasakokite jam, kad tokiu atveju reikalingas tam tikrų mokslų išmanymas, tam tikrų rezultatų siekimas. Esame tikri, kad tai jam suteiks kur kas daugiau motyvacijos siekti savo tikslo ir nuodugniau mokytis bent jau tam tikrus dalykus.

Motyvuokite vaiką

Ir nors gali atrodyti, kad vaikas turi mokytis sau, tačiau dažniausiai pirmieji metai skirti tėvelių poreikių tenkinimui. Vaikas mokosi todėl, kad tėveliams to reikia. Štai todėl atsidėkodami jam galite padovanoti tokį daiktą arba tokią pramogą, kuri ja kelia malonias emocijas ir tuo pačiu jis turės kur kas daugiau stimulo stengtis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *