Motociklo paruošimas sezonui

Žiema jau eina į pabaigą, o tai reiškia, kad visai netrukus į gatves bus galima išriedėti ne tik ant keturių, bet ir ant dvejų ratų. Moto dalys Kaune pataria, kokius namų darbus reikėtų atlikti dar prieš prasidedant sezonui. Tokiu būdu užtikrinsite, jog keliausite saugiai ir pasieksite savo tikslą. Be to, jūsų motociklas jums tarnaus ilgiau.

Pirmas dalykas kurį reikėtų padaryti po žiemos – patikrinti ar motociklo nepažeidė korozija. Net jei ir laikote savo dviratį draugą sausame garaže, o prieš pastatant jį žiemai gerai nuplovėte ir nusausinote, tai dar nereiškia, jog rūdys tikrai neapsireikš. Ypatingai gerai apžiūrėkite dugną, stengdamiesi pastebėti, ar nėra pakelti dažai. Užtikus bet kokį korozijos židinį, reikia nedelsiant jį pašalinti, kadangi reikalai eis tik blogyn.

Jei prieš pastatant motociklą žiemai neišleidote viso kuro, būtinai jį pakeiskite prieš pradėdami savo keliones. Senas, susisluoksniavęs kuras gali užkimšti kuro filtrą ar netgi pridaryti bėdų varikliui. Moto dalys Kaune pataria prie to paties įsigyti ir naują kuro bei oro filtrą. Žinoma, jei oro filtras dar ganėtinai geros būklės, užteks jį paprasčiausia pravalyti.

Vienas iš svarbiausių dalykų – patikrinkite oro slėgį savo padangose. Net jei ir palikote motociklą su tinkamu spaudimu padangose rudenį, pavasarį jis greičiausiai jau nebebus toks. Prisiminkite, jog skirtingiems padangų dydžiams ir tipams taikomi skirtingi slėgio reikalavimai, todėl prieš skubėdami pūsti, pasitikrinkite šiuos duomenis internete.

Taip pat nepamirškite patikrinti stabdžių sistemos. Pirmiausiai tai galite padaryti vizualiai – pažiūrėkite, ar nėra įskilimų, ar stabdžių diskas tiesus, ar kaladėlės vis dar yra tokios apimties, kokios ir turėtų būti. Jei vizualiai viskas atrodo gerai, prasivažiuokite savo motociklu. Tik nelįskite į gatves – bandomasis važiavimas turėtų būti atliekamas saugioje teritorijoje. Dažnai nutinka taip, jog stabdžius tenka bent šiek tiek pareguliuoti.

Šis žingsnis galbūt ir nėra privalomas, tačiau rekomenduojamas – pasikeiskite skysčius. Jau kalbėjome apie tai, jog reikėtų pakeisti bake likusį kurą, tačiau taip pat kaip kuras, visi kiti skysčiai stovėdami nenaudojami gali pakeisti konsistenciją ir būti netinkami naudojimui. Labiausiai derėtų atkreipti dėmesį į alyvą, kadangi nuo jos tiesiogiai priklauso variklio ilgaamžiškumas. Tikriausiai žinote, jog variklio remontas gali būti labai brangus malonumas. Taip pat būtų gerai pasikeisti ir aušinimo bei stabdžių skystį. Tai tikrai nekainuos daug pinigų ir neatims daug jūsų laiko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *