Kodėl prisirišame prie mašinų

AutomobiliaiAutomobilių supirkėjai (pvz., autosupirktukas.lt) turbūt dažnai pastebi, kaip žmonės būna prisirišę prie savo automobilių ir niekaip nenori jų atsisakyti. Tai – keista patirtis. Juk automobilis nėra žmogus, jis tik gali atlikti tokius dalykus, kurie yra funkcijos, leidžiančios patogiau gyventi. Nepaisant to, dažnai jaučiamas tikrai didelis prisirišimas prie šių transporto priemonių. Panagrinėkime, kodėl taip prisirišame prie automobilių, jog, kai Autosupirktukas nupirkęs už gerą kainą brangiai mūsų mašiną, kone spaudžiame ašarą (nors ir gavome, ko norėjome, pasiekėme tikslą).

Siejasi su tam tikrais žmonėmis

Gali būti, kad dažnai automobiliai, tarnavę mums keletą metų, siejasi su brangiais žmonėmis. Pavyzdžiui, mergina, matydama, kaip jos sužadėtinis parduoda dvejus metus turėtą automobilį, prisimena visas judviejų romantiškas akimirkas per draugystės laikotarpį ir ypač draugystės pradžią. Taigi, automobilis kupinas meilės ir geros energijos, ir tenka jį parduoti. Jauni tėvai, jau paauginę savo atžalas, taip pat turi parduoti mašiną, kupiną prisiminimų apie tai, kaip užaugo jų vaikai. Galbūt pradžioje jie sėdėdavo specialioje kūdikio kėdutėje, paskui ją išaugo, galiausiai tapo prisegami tiesiog atsisėdus ant sėdynės. Tai irgi brangūs prisiminimai. Jeigu parduodame mirusio giminaičio automobilį, dar skaudžiau. Automobilis visada yra intymi erdvė, kur keli žmonės gali turėti puikių pokalbių ir įspūdžių drauge.

Kelionių prisiminimai

Kita prisiminimų grupė, kuri siejasi su automobiliu – tai kelionės. Kitaip nei, pavyzdžiui, koks nors virtuvės kombainas, kuris galbūt siesis su sunkia namų ruoša arba su kulinariniais šedevrais ir skaniais pietumis, automobilis dažnai siejasi su kelionėmis. Kažkam jis primena keliones į darbą, o kažkam – nuostabias keliones atostogauti. Pavyzdžiui, kažkas galbūt keliauja uš esmės tik į tolimesnes keliones, nes, kada vyksta tik į darbą, gali pasinaudoti ir kitokiomis nuvykimo galimybėmis. O štai kelionės p naujas vietas yra laisvalaikis, sukeliantis daug gerų įspūdžių. Ir juos taip pat gali priminti parduodamas automobilis.

Saugi erdvė lyg namai

Reikėtų pasakyti, kad automobilis savotiškai primena namus, jis yra tarsi prieglobstis. Viskas priderinta jūsų komfortui ir saugumui, kai galbūt išorėje to nėra. Čia reguliuojasi šildymas, šaldymas, vėdinimas, groja jūsų mėgstama muzika, gali kvepėti norimais kvepalais. Jūs čia patogiai turite reikalingus daiktus, galite minkštai sėdėti. Galite keliauti per nepalankiausias oro sąlygas nepaverkdami, jausdamiesi patogiai, turėdami puikų prieglobstį. Tad, kai susiformuoja tam tikra namų jausena, gali darytis ilgu atsisakyti savo ilgamečio namelio ant ratų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *