Kiek kainuos apdengti stogą

Stogo dangos kainaPlanuojantieji pasikeisti stogą vasaros metu, jau dabar skaičiuoja, kokia bus stogo dangos kaina, kiek kainuos darbai, ir kokių dar išlaidų teks dėl to patirti. Visgi kol kas suskaičiuoti pavyks tik preliminarią kainą, nes tokių darbų tikroji vertė paaiškėja tada, kai jau tenka tuos darbus daryti.

Dalį gali kompensuoti fondai

Kaip teigia visi stogdengiai, paprastai nemažą dalį gali kompensuoti fondai, jeigu keičiamas asbestinis seno namo stogas. Paprastai yra skelbiamos remiamos programos ir žmonės gali jomis pasinaudoti. Asmuo gali pradėti pildytis dokumentus jau dabar, o darbus daryti vėliau. Asbesto šiferio stogai seniau buvo naudojami kaip normali statybinė medžiaga, nors iš tiesų ji yra labai kenksminga ir net pavojinga gyvybei. Todėl, jeigu norima gyventi saugiai, verta pasinaudoti paramos asbestinių stogų keitimo programomis ir seną baisų stogą pakeiti nauju. Dalis darbų bus kompensuojama, tad ir stogo dangos kaina bus mažesnė. Tačiau kasmet reikia skaityti reikalavimus. Kartais kompensuojami darbai kaimuose, kartais tik tam tikrose vietose, tik tam tikro dydžio pastatams ir pan.

Stogo dangos kaina

Toliau aišku reikėtų skaičiuotis pačią stogo dangos kainą. Neverta galvoti, kad dalį stogo uždengsite senos dangos (kur nors seniai stovinčios) lakštais, o toliau naudosite naują. Jeigu naudosite jau dėvėtą skardą ar kitą stogo dangą, pasidarysite sau dvigubą darbą. Gal kol kas ir atlaikys sena danga, tačiau vėliau vis tiek stogas prakiurs ir jį reikės pakeisti. Todėl verta jau dabar skaičiuoti, kiek jūsų stogui kainuotų pakeisti visą skardą, kiek tai kainuotų.

Kitos statybinės medžiagos

Aišku, kainuos viskas, ne tik stogo danga. Kartais žmonės ir čia bando pritaupyti. Pavyzdžiui, neperka vinių, o naudoja senas. Arba, dar blogiau, naudoja seną medieną, senas šiltinimo medžiagas. Tai yra siaubingai sunkus darbas patiems stogdengiams, dirbant su senomis medžiagomis, o taip pat tai yra ir jums patiems prakeiksmas. Su senomis medžiagomis kažką padarius, ilgai taip nebūsite. Vėl pradės lašėti, griūti, pūsti. Stogą geriau iš karto daryti kokybišką ir su naujomis medžiagomis.

Darbų kainos

Sunku pasakyti, kokia bus kaina, tačiau žmonės paprastai skaičiuoja, kad tiek, kiek sumokėjo už medžiagas, tiek gali tekti sumokėti stogdengiams. Dar daug kas priklauso ir nuo gyvenvietės. Kaimuose stogo dengimo darbai bus pigesni, o Vilniuje jie, aišku, bus pačios aukščiausios kainos, taigi, tai irgi reikėtų įvertinti.

2 thoughts on “Kiek kainuos apdengti stogą”

  1. Su naujomis medžiagomis visai kitas darbas. Ir manau profesionalūs stogdengiai net neapsiimtų dirbti, naudojant pasenusias medžiagas, nes jie atsakingi už atliktų darbų kokybę. Tartis dėl to, ko reikia darbui atlikti, su meistrais yra būtina. Kiekviena komanda turi savo metodus ir jie gali labai stipriai skirtis nuo to, ką pasakojo kaimynas ar giminaitis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *