Kastracijos pliusai ir minusai

VeterinarijaNesvarbu auginate patiną ar patelę, kastracija tikrai pašalins jų norą (o gal teisingiau sakyti instinktą?) daugintis. Tiesa, daug šeimininkų vis dar galvoja jog gyvūnų kastracija yra kažkoks gyvūno kankinimas sukelsiantis labai daug padarinių. Kaip bebūtų, tai nėra tiesa. Nors kiekvienas dalykas turi savų pliusų ir minusų, tačiau kastracija tikrai yra gana naudingas dalykas ir tuoj pagrįsime kodėl jo nereikėtų bijoti.

Visų pirma, akivaizdus kastracijos pliusas – galėsite išvengti neplanuoto „šeimos pagausėjimo“. Tai ypač aktualu jei auginate patelę. Visi žinome istorijas, kaip kaimo vietovėse katė atsiveda 7 kačiukus arba šuo į namus su savimi parveda dar 5 šuniukus. Bėda dažniausiai būna dėl to, jog nei vieno iš mažylių niekas nenori ir neturi nei laiko, nei pajėgumų jais pasirūpinti. Tai sukuria nepavydėtiną situaciją, kuomet gyvūnai auga sunkiomis sąlygomis, negauna reikiamos priežiūros, o tuo pačiu apsunkina ir jų šeimininkų gyvenimą. Paprasčiausia kastracija padėtų išspręsti šią problemą – taip apsaugotumėte iš gyvūnėlių gerovę, ir savo ramybę.

Jei auginate šunį (patiną), kastracija taip pat gali būti geras dalykas, net jei ir nerizikuojate prisiimti neprašytų šuniukų. Visų pirma, iškastruotas šuo negali susirgti kiaušidžių vėžiu, kuris tarp tam tikrų šunų veislių pasitaiko pakankamai dažnai. Visų antra, galite apsaugoti kaimyno kalaitę, kuri nėra kastruota. Tas pats galioja ir šunų patelėms – iškastruota patelė nebegalės susirgti kiaušidžių vėžiu. Taip pat pašalinama įvairių gimdos infekcijų rizika. Infekcijos yra gana dažnos ir gali pasibaigti labai liūdnai.

Klausiate, tai kokie gi yra minusai, kuriuos turėtumėte žinoti apie gyvūnų kastracija? Tikriausiai vienas iš guviausių „mitų“ yra priaugami kilogramai ir prarandamas susidomėjimas aplinka, sargumas. Iš tiesų, šuo gali tapti šiek tiek mažiau agresyvus ir sargus, tačiau tai tikrai neįtakos jo charakterio labai stipriai, t.y. šuns temperamentas išliks nepasikeitęs. Po kastracijos turėtumėte užsiimti su šunimi ir neleisti jam nuobodžiauti – tokiu būdu palaikysite ir jo aktyvumą, taip nesuteikdami jam progos priaugti nepageidaujamų kilogramų.

Tai yra tikriausiai pats „ryškiausias“ pašalinis poveikis, kurio galite tikėtis atlikdami kastraciją savo augintiniui. Kaip matote, privalumų yra kur kas daugiau ir jie žymiai rimtesni nei šie minimalūs nemalonumai, kuriuos reikės išgyventi dėl kastracijos. Jus gali atgrasyti ir tai, jog kastravimas yra mokama paslauga, tačiau pagalvokite apie tai, jog ši nedidelė investicija ateityje jums gali sutaupyti ir daug laiko, ir daug gyvūno sveikatos, ir daug jūsų vargo.

One thought on “Kastracijos pliusai ir minusai”

  1. Mes visas savo 3 kates iškastravom, tai pagal jų įnorius ir kačių kraikas pasikeitė ir guolius reikėjo keisti, kuriuos buvom nupirkę. Tai kastracijai reikia pasiruošti iš anksto, tiek morališkai, jog katės įpročiai gali pasikeisti, tiek finansiškai, jog galimai prireiks naujų priemonių augintiniams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *