Kapavietėse – vis unikalesni lietuvių norai

Gana ilgus metus kapavietėse buvo laikomasi tam tikrų griežtų tradicijų, kadangi atrodė, kad reikia paminklus rinktis ir tuo pačiu kapavietes formuoti pagal tikrą etiketą. Tačiau šiuo metu požiūris vis labiau kinta. Ir tai gerai, kadangi pagaliau kuriama tokia amžinojo poilsio vieta, kuri galėtų labiausiai patikti velioniui.

Net ir tokiu atveju, kai lietuvio akiai, ypač vyresnio amžiaus, ji gali atrodyti labai drąsi. Taigi, paminklai Vilniuje kuriami vis drąsesni, vis unikalesni ir galiausiai tokie, kurie labiausiai patinka užsakovams.

Svarbiausia, kad kinta spalvos

Pirmiausia verta pabrėžti, kad paminklai Vilniuje, kurie yra kuriami specialių meistrų, vis dažniau tampa ryškesni ir tuo pačiu spalvoti. Jeigu iki šiol buvo dažniausiai komponuojami juodi arba pilki, kurie atrodė labiausiai derantys prie gana slogios atmosferos, tai šiuo metu vis dažniau pasirenkami drąsesni, kurie galbūt net tampa svarbiausiais visos aplinkos akcentais. Žinoma, tikrai ne kiekvienam velioniui patiktų būti tokiu svarbiu ir tuo pačiu centre, tad dažniausiai tokie paminklai ir yra pasirenkami tada, kai artimieji žino, kad toks variantas puikiai tiktų bei patiktų žmogui, kuris čia ilsisi.

Kuklumas – puošia

Taip pat pastebima, kad iki šiol dažniausiai buvo pasirenkami labai drąsūs paminklai, kurie tam tikra prasme parodė, kad čia ilsis garbus žmogus. Tiesa, tik tokiu atveju, kai tas drąsumas pasireiškė per dydį, tačiau ne spalvas, kaip kad minėjome. Šiuo metu kaip tik pakito šis požiūris, kadangi pasirenkami vis mažiau dėmesio patraukiantys paminklai, kurie savo dydžiu dažniausiai neužima daug vietos.

Daugeliui šis variantas yra tinkamas, kadangi apskritai vis labiau taupomos kapavietės vietos, tad stengiamasi vietoje karstų rinktis urnas ir tuo pačiu komponuoti mažesnius paminklus, kurie kartu su visa kapaviete nereikalauja daug erdvės.

Svarbiausia – geri meistrai

Žinoma, reikalingi labai geri meistrai kurie tikrai būtų gebūs įgyvendinti tokią idėją, kokią susigalvojo žmogus. Rasti tokius nebus paprasta, kadangi šiuo metu paslaugas siūlo gana daug save specialistais vadinančiu ekspertų. Tačiau bet kuriuo atveju – įmanoma. Tik reikia mokėti ieškoti, skirti laiko smulkmenoms, rinktis atsakingai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *