Kaip tvarkosi gražiausių sodų savininkai?

Nors tokia technologija kaip krūmapjovė https://parkutechnika.lt/krumapjoves išties palengvina tvarkymosi sode reikalus, tačiau reikia pripažinti, kad dažnai rezultatas priklauso nuo pačių žmonių išmanumo. Kas jiems tikrai gražu, kaip jie mato tą sodo skrynią ir ko jie trokšta iš savo sutvarkyto sodo? Tai klausimai, kurie neišvengiamai yra labai svarbūs kiekvienam, norinčiam turėti gražų sodą.

Bendrija kasmet rengia konkursą

Kaip ir ne vienoje sodo bendrijoje, 1 – ojoje taip pat vis vyksta gražiausio sodo ir gražiausios sodybos konkursai. Paprastai žmonės, kurie dalyvauja tame konkurse, puošia sodybą ne dėl šio konkurso ir pasirodymo, o dėl to, kad tai yra tai, ką jiems iš tikro patinka daryti. Tad jie būtent tą ir daro nuolatos. Šiais metais vasara dar toli, bet galime aptarti kelis ryškesnius praėjusių metų dalyvius, kurių sodai ir sodybos išties užburia gražiais sprendimais.

Puoselėja gyvatvores

KrūmapjovėsJanina sako, kad akumuliatorinės gyvatvorių žirklės padeda labai lengvai susitvarkyti su krūmų tvarkymu ir formavimu, iš čia ir tokie gražūs rezultatai. Janina yra savininkė sodybos, kurioje itin stulbina labai gražiai išpjaustyti krūmai. "Lengviausia formuoti bongus, bet taip pat ir natūrali jų figūra labai daili. Iš mums įprastų augalų nesudėtinga susitvarkyti su smulkesne tuja, ji tikrai gana gražiai išsipjausto, irgi kaip skulptūra. Mano vyras buvo skulptorius, aš pati tik studijavau skulptūrą, paskui mečiau, kai susipažinome, netrukus susituokėme, vaikai atsirado. Bet vis tiek išlikau artima skulptūrai, dėl to neišvengiamai ir pas mane tai atsispindi, kad ir krūmų išpjaustyme. Man vienas malonumas su tuo pjūklu darbuotis", – sako moteris.

Visas dėmesys – pievai

Pas Bronių didžiausi aplodismentai turėtų skambėti nuostabiai žaliai pievutei. Kuri sugebėta padaryti tokia graži, kad atrodo net netikroviška – tarsi sumodeliuota su 3D programa, kur viskas keista ir vienodai tobula. Vyras sako, kad labai puoselėjo pievutę. Pirma ilgai lygino reljefą, tada geras trąšas ir dirvą vežė, ir sėklų gerų ieškojo. Įrengė savaiminę laistymo sistemą, o po to visada reguliariai laikosi pjovimo grafiko. Na, kaip sako, ir dar viską doro su meile. Gal dėl to taip gražu?

Didžiuojasi gėlynais

Ieva sako, kad jos didžiausias pasididžiavimas yra puikūs gėlynai. Jiems prabangios sodo technikos nereikia – tik estetinio pojūčio ir intuicijos, kaip auginti kokį augalą, kiek palieti, kur sodinti, kaip patręšti, kad augtų sveikas ir drūtas.

One thought on “Kaip tvarkosi gražiausių sodų savininkai?”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *