Kaip natūralumas pavergė vonios interjerą

Laikai, kada vonios baldai iškart atrodė kaip tinkami tik voniai, o pats vonios kambarys – specifinis it kokia medicinos laboratorija, jau praeityje. Kuo toliau, tuo labiau vonios kambarys panašėja į jaukų namų kambarėlį ir tą gali patvirtinti daug žmonių. Taigi, kokie bruožai lemia tai, kad vonia darosi panaši į įprastas namų erdves?

Atsisakoma specializuotos erdvės įvaizdžio

Baldai voniaiPirmiausia vonios interjeras darosi panašesniu į visus namus, atsisakius kai kurių detalių. Pavyzdžiui, visi vamzdžiai ir vandens nutekėjimo sistemos vis dažniau slepiasi po medinėmis ar plastiko dekoracijomis, spintelėmis, todėl mes pamirštame, kokios sistemos čia teka. Taip pat šaltą keramikinį įvaizdį, plytelėmis nuklotas grindis ir sienas labai dažnai pakeičia daug jaukesnės medžio tekstūros, kurios nukloja ir grindis, ir sienas, ir lubas. Tokiu būdu nyksta iškart atpažįstamos vonios kambario ženklai. Įvairios chemijos ir buities priemonės, šampūnai ir muilai taip pat nebado akių, vos tik įėjus į vonios kambarį, nes jie pasislepia po įvairiais keramikiniais buteliukais ir mes nebematome tų užrašų, todėl sunkiau identifikuojame, koks tai kambarys. Puikiai įrengta ventiliavimo sistema panaikina nuolatinį drėgmės įspūdį ir poveikį.

Natūralios medžiagos ir paprastos formos

Galiausiai prasideda pačios vonios pertvarkymas, kada pasirenkami nebe tokie vonios baldai, kaip anksčiau, o naujos kartos. Atsisakę specifinių savo paskirtį pabrėžiančių bruožų, panašesni į įprastus interjero elementus. Kartu atsiranda ir glaudus ryšys tarp natūralių, gamtoje randamų elementų ir vonios baldų. Pavyzdžiui, kriauklė po veidrodžiu neretai yra tiesiog iš tamsaus masyvaus akmens, o ne dirbtinė keramikinė, su baltais dažais. Tokia kriauklė puikiai dera padėta tiesiai ant medinio stalviršio, kuo masyvesnio ir labiau netašyto, tuo geriau. Taigi, tokios natūralios medžiagos kuria visai kitą įspūdį namuose. Nebematome vamzdžių ir tų visų skiriamųjų ženklų, anksčiau atskyrusių vonią nuo namų.

Namų jaukumas

Galiausiai vonios interjeras pradedamas formuoti remiantis tais pačiais jaukumo principais, kuriais puoselėjame visus namus. Pavyzdžiui, ant grindų atsiranda ir yra paklojami kilimai. Ir ne tie guminiai bei labai nemalonūs, o tikrai jaukūs, minkšti, nebijant, kad ant jų nuvarvės koks lašas. Kažkur atsiranda ir naminė gėlė vazoje ar vazone. Užuolaidos taip pat gali būti jaukios. Galiausiai, kai greta vonios atsiduria jaukus minkštas krėslas, o ne bjauri taburetė, tuomet galime pasakyti, kad vonios interjeras tikrai patyrė savo revoliuciją ir dabar atrodo nepaprastai jaukiai.

One thought on “Kaip natūralumas pavergė vonios interjerą”

  1. Šiais laikais apskritai natūralumas ima viršų visomis prasmėmis. Net ir paprastos detalės dabar svarbu, jog būtų natūralios. https://meduzosnamai.lt/kvepiancio-zvakes/ siūlo asortimentą, kuris įvairiais būdais papuoš vonios kambario interjerą. Geras jausmas, kai namai virsta gamtos oaze.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *