Kaip kovoti su blogais kvapais drabužiuose

Prastas kvapas drabužiuose gali būti dėl įvairių priežasčių ir sprendimai naikinant kvapus turėtų kilti iš analizės, dėl ko tie kvapai yra atsiradę. Pavyzdžiui, gal rūbai spintoje suplėksta ir jiems padėtų atsigauti drėgmės surinkėjai, o gal rūbai tiesiog prisigeria kažkokių kvapų, tada reikėtų šalinti tų kvapų šaltinį. Panagrinėkime keletą atvejų, kaip ir kada atsiranda blogi kvapai rūbuose, ir ką su jais daryti.

Užtikrinti namų sausumą

Drėgmė namuoseKartais drabužių blogas kvapas atsiranda dėl per didelės drėgmės. Tai nutinka tais atvejais, kada rūbai laikomi rūsyje, sandėlyje (gal tai rūbai pardavimui). Taip pat senuose namuose, kuriuose nėra normalios ventiliavimo sistemos. Labai drėgnuose namuose padžiovus rūbus po skalbimo ant virvių, jie dažnai net nedžiūsta, taip ir lieka sudrėkę, o tai iš karto suteikia tokį bjaurų, tarsi prarūgusį kvapą. Tačiau kad taip neatsitiktų, jums padėti gali drėgmės surinkėjai. Juos tereikia sustatyti namuose taip, kad būtų galima užkirsti kelią drėgmės šaltiniams, kurių ten neturėtų būti, kad būtų tikrai pakankamai džiovinamas oras. Apskritai, jeigu namuose yra per daug drėgmės ir ši sukelia blogus kvapus rūbams, tai tikėtina, kad dar namuose kažkur ir kaupiasi, auga pelėsis, kenkiama ir baldams, visoms konstrukcijoms, daiktams. Tokiu atveju, drėgmės surinkėjai tikrai turėtų dirbti savo darbą ir užtikrinti namų sausumą, kad viskas būtų iš tiesų puiku.

Rūbų skalbimas – kenkimas jiems

Kartais drabužių blogas kvapas atsiranda tiesiog dėl netinkamo skalbimo. Pavyzdžiui, jeigu nenaudojate tinkamų skalbimo priemonių. Gal skalbiate su kokiu ūkiniu muilu ar pigiausiais lenkiškais milteliais, o gal jų per mažai įberiate. Gal dedate labai švarius rūbus kartu su pačiais purviniausiais, o miltelių įpilate per mažai. Tuomet išskalbus gaunamas vidutinis kvapas, susimaišęs iš visko, kas buvo įdėta. Taigi, skalbti reikėtų negailint priemonių, ir minkštiklių, ir miltelių. Išskalbus reikėtų iškart išimti skalbinius bei išdžiaustyti. Nes tik tokiu atveju bus galima greitai išdžiovinti. Ilgai nedžiūstantys skalbiniai taip pat įgyja drėgmės, prarūgimo kvapą. O rūbus apskritai skalbti reikėtų tik tada, kai jie tikrai visai purvini. Nes skalbimas labai kenkia pačiam drabužiui. Jeigu atsirado maža dėmė – geriau ją atsargiai nuskalbti rankomis, o rūbo nekišti į skalbimo mašiną. Jeigu atsirado nemalonus kvapas dėl prakaito – galima įkišti rūbą į šaldiklį. Kameroje žus visos bakterijos, kurios ir sukėlė tą kvapą, todėl to kvapo nebeliks. Apskritai, norint išsaugoti drabužius ir nepaskandinti bloguose kvapuose, reikėtų vengti tų kvapų šaltinių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *