Kada reikalingas miško kirtimo leidimas?

Norintys kirsti mišką negali tiesiog imti ir tai padaryti. Pirmiausia reikia žinoti, kad tam tikrais atvejais yra reikalingas miško kirtimo leidimas. Svarbu žinoti, kad be jo negalima pradėti kai kurių miško kirtimo darbų. Ką reikia žinoti apie tai?

Jaukus miškasVisi norintys gauti leidimą kirsti mišką, turi kreiptis į Valstybinę miškų tarnybą. Reikia žinoti ir tai, kokiais atvejais galima kirsti mišką ir tokio specialaus leidimo tai daryti, nereikia. Pavyzdžiui, jeigu miško savininkas nori kirsti ribinę liniją tam tikru atstumu į savo pusę. Taip pat galima kirsti be specialaus leidimo sausuolius ir esamas pavienes vėjavartas bei ugdyti jaunuolynus, kurie yra iki 20 metų amžiaus. Be to, galima labai paprastai suprasti ar yra reikalingas leidimas pagal tai, kur bus panaudojama nukirsta mediena. Jeigu medieną parduos, tai tokiam atvejui reikia gauti ir specialų leidimą. Visi kiti atvejai, kurie čia nėra paminėti yra sprendžiami įvertinus visus duomenis apie mišką. Jiems kirsti bus reikalingas miško kirtimo leidimas arba gali būti reikalingas suderintas pranešimas apie tai, kad ketinama kirsti mišką. Visais atvejais, kuomet ruošiamasi kirsti mišką, reikia pasidomėti, kokie tuo metu galioja įstatymai. Jeigu įstatymų jūs nesuprantate, tai visuomet reikia kreiptis į valstybines institucijas, kur jums bus tiksliai viskas pasakoma. Atsiminkite tai, kad tais atvejais, kai yra reikalingas miško kirtimo leidimas, tai reikia daryti tinkamai ir apie viską galite sužinoti valstybinėse įstaigose.

Šiuo metu yra daug miškų savininkų, kurie svarsto apie miško pardavimą. Vieni nori parduoti tik medžius, kai jie yra iškertami. Kiti nori parduoti visą mišką, kai yra parduodama tiek žemė, tiek ir medžiai su ja kartu. Jeigu svarstoma apie miško pardavimą, tai reikia visuomet labai gerai viską apgalvoti ir žinoti, kad jeigu jau nusprendėte parduoti, tai reikia viską atlikti tinkamai t.y. įteisinti pardavimo sandorį. Niekuomet nepasitikėkite, jeigu jums siūlo sumokėti pinigus ir iškirsti medžius. Prisiminkite apie miško kirtimo leidimus, nes daugeliu atvejų jų reikia. Be to, jus gali apgauti ir nesumokėti pinigus, o tuomet jums reikės iš savų pinigų atsodinti visą mišką. Taigi, būkite budrūs besirinkdami, kam ir kaip parduodate savo mišką. Šiuo metu yra daug pasiūlymų, kas superka miškus, todėl ieškodami atidžiai rinkitės, kam parduodate bei pasirinkite tinkamą kainą, kurią jums sumokės už mišką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *