Apie medienos parinkimą ir sandėliavimą

Medienos gaminiaiKiekvienas medienos centras, kaip ir kiekvienas stalius turi pasidėjęs įvairios medienos. Geriausia mediena visada yra „taupoma“, ji laikoma specialiam, geriausiam gaminiui. Jeigu perkate medieną, matote, kad medienos centras gali pasiūlyti išskirtinių gražių lentų, tačiau jų ir kaina yra didesnė. Kaip minėjome, neatsitiktinai, nes ji tikrai verta būti didesnė. Kartais iš to paties medžio gali išeiti ir labai geros medienos, ir labai blogos. Tačiau tausojant, saugant tą savo geresnį medžio gabalą, reikia užtikrinti geras sąlygas tam medžiui išsilaikyti.

Laikymo sąlygos

Tiek medienos centre, tiek pas stalių dirbtuvėse, geriausios medienos atsargos turi būti saugomos labai atsargiai. Reikėtų patalpos, kurioje būtų užtikrinta ventiliacija, kadangi drėgmė gali sugadinti medieną. Nerekomenduojama laikyti patalpoje, kurioje labai keičiasi temperatūros, gali būti ir minus 20, ir plius 30. Tai yra, reikėtų saugoti ten, kur laikosi daugiau mažiau pastovi temperatūra. Mat esant temperatūrų šuoliams, gali kondensuotis drėgmė, kuri aišku yra tikras peilis medienai. Medieną reikėtų laikyti uždengtą ir vis kartais patikrinti, ar viskas gerai, ar nėra pelėsio arba puvimo. Pavojingiausias dalykas medienai yra grybas, nes jo skleidžiamos poros tuojau išplatina užkrėtimą ir visas medis supūva. Dėl to sakoma, kad jeigu į medinį namo pamatą įsimetė grybas, tai namas tuojau nupus. Medieną, kurią sandėliuojate, laikykite taip sudėtą, kad ji ventiliuotųsi. Nedėkite tiesiai ant žemės, pakelkite šiek tiek ant skersinių. Dėkite lentų eilę, tada ant jų vėl dėkite skersinius, ir tada jau dėkite antrą sluoksnį. Taip sluoksniuodami sudarysite oro tarpus, užtikrinsite ventiliaciją ir galėsite tikėtis, kad medienai nieko blogo nenutiks.

Išsirinkti medieną

Jeigu esate tiesiog medienos pirkėjas, galėsite ją rinktis atsižvelgdami į ilgaamžiškumą, tankį, tinkamumą darbui ir apdailą. Apdaila, galima sakyti, tai nurodomas lygis, kiek jau yra padaryta su mediena. Juk tik atvežus rąstus jie yra supjaustomi. Tai būtų vos pradėta doroti mediena. Vėliau ji yra džiovinama, ir tai jau yra antra stadija. Po jos seka kita – obliavimas. Neobliuota mediena yra šiurkšti. Obliavimas, pjaustymas, detalių išpjovimas… Tai dalykai, kuriuos jau pasirinkti turėsite patys individualiai. Išsirinkus medieną reikėtų ją vežtis atsargiai, kad kelionėje ji nesušlaptų. Jeigu bijote vežtis patys, medienos centras tikrai jums gali pristatyti į namus ar kitą vietą išsirinktus gaminius. Rinkitės tokią medieną, kurią turėsite galimybes patys apdirbti ir ją naudoti.

One thought on “Apie medienos parinkimą ir sandėliavimą”

  1. Labai sunku atrasti kur geriausiai sandėliuoti medieną, pats turėjau šį iššūkį. Tačiau surenkami angarai buvo mano problemos sprendimas. Tikrai pasiteisino, rekomenduoju!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *