Apatinis trikotažas. Evoliucija

Turbūt sutiksite, kad sunku įsivaizduoti, jog apatinis trikotažas seniau atrodė visiškai kitaip. Per pastaruosius 200 metų, apatinis trikotažas iš sunkių, sudėtingų, apribojančių judesius, kankinančiai skausmingų ir net kenkiančių sveikatai, tapo ryškia gyvenimo dalimi. Įtakoti stiliaus tendencijų, kultūros kaitos, požiūrio į lytį ir kitų niuansų jie patyrė neįtikėtiną transformaciją.

Apatiniai drabužiaiTurbūt būtų galima pradėti nuo 1820 –ųjų metų, kai visos damos vilkėjo ilgas, tiesaus silueto sukneles. O tai reikalavo, kad toks būtų ir apatinis trikotažas. Tiksliau – labai prailginti korsetai. Žiūrint į juos kyla klausimas, kaip moterys galėdavo juos vilkėdamos atsisėsti? Na o XIX a. viduryje, korseto siluetas sutrumpėjo ir tapo panašus į smėlio laikrodį. Ypač siauras juosmuo, buvo tiesiog privaloma. Kuo siauresnis, tuo gražiau. Taigi, kad tai išgautų, korsetų gamybai buvo naudojamas plienas, banginių kaulai. Gera savijauta ir galimybė kvėpuoti – tik nereikšmingos smulkmenos. Nė kiek ne lengvesnė buvo ir 1860 metais išpopuliarėjusi mada – sijonai su lankais. Iš esmės, tai buvo vielos narvas ant kurio nuguldavo didžiuliai sunkūs sijonai. Vien apsirengti prireikdavo begalės laiko ir keleto žmonių pagalbos. Net praeiti pro duris tekdavo pasistengti. Na o visą dieną vaikščioti nešiojant su savimi tokį didžiulį svorį tapdavo tikru iššūkiu. 1880 metais lankai tapo atgyvena, suknelių siluetai – labiau prigludę. Prie jų taikėsi ir apatinis trikotažas – korsetai. Po dešimtmečio siauras „vapsvos‟ liemuo vėl tapo madingas. Tik šį kartą mada pasiekė ekstremalius kraštutinumus su alpimu nuo oro trūkumo ar sulaužytus šonkaulius.

1900 metais atsirado naujas apatinio trikotažo patobulinimas – S formos korsetai. Šis „išradimas‟ ne tik siaurindavo juosmenį, bet ir stumdavo krūtinę pirmyn, o klubus ir užpakaliuką atgal. 1910 metais vis dar su korsetais besikamuojančioms moterims sužibo viltis. Mary Phelps Jacobs išrado pirmąją liemenėlę. 1920 metais pasaulį užkariavo „berniokiško‟ silueto mada. Apatinis trikotažas, kartu su rūbais plonėjo, lengvėjo, laisvėjo. O korsetai buvo vilkimi tam, kad suplonintu…klubus. 1930 metais apatinis trikotažas grįžta prie moteriškesnių formų. Liemenėlių juosmens dalis vis trumpėja, liemenėlės darosi vis atviresnės. 1944 metais, kompanija „Warner‟ išpopuliarino liemenėlės kaušelių žymėjimą raidėmis A, B, C, D ir šis žymėjimas tapo pramoniniu standartu. 1946 metais dar viena maža revoliucija apatinio trikotažo pasaulyje. Pirmoji liemenėlė be petnešėlių. Ir žinoma, 1947 metai kai buvo pristatyta pirmoji „push up‟ tipo liemenėlė. Ir ar galėjote pagalvoti, kad pirmosios klijuojamos liemenėlės pasirodė 1949 metais? Tikrai taip.

Pamažu pasimirštant karui ir gyvenimui grįžtant į savo vėžes, apatinis trikotažas darėsi vis puošnesnis ir prašmatnesnis. Brangūs audiniai, nėriniai, kaspinėliai ir kitokios puošybos detalės. Apatinis trikotažas tapo atvira, laisva tema. Žaismingas, romantiškas, gėlėtas pastelinių spalvų apatinis trikotažas buvo 1960 metų „topas‟. Na o 1970 metais „išaugęs‟ iš mergaitiško, net „barbiško‟ stiliaus, apatinis trikotažas tampa kur kas santūresnis, ramesnių spalvų, formų. Itin populiarios aukštinto juosmens kelnaitės. Artėjant prie 1980 metų apatiniai tampa ypač drąsūs, provokuojantys ir super seksualūs. Ir žinoma aukštai kirpti kelnaičių šonai. Na o pasirodęs apatinis trikotažas iš blizgaus poliesterio tiesiog rėkte rėkia „1990‟. Kaip ir masiškai išpopuliarėjusios „push up‟ liemenėlės. Apatinis trikotažas pradedamas vilkėti atvirai, kaip aprangos detalė. Taigi 2000 metai prasideda tuo, kad apatiniai ir viršutiniai rūbai iš esmės nebesiskiria. Ir visi tiesiog pamišę dėl siaurikių ir žeminto juosmens kelnaičių. 2010 metai prasideda permatomais rūbais po kuriais – apatinis trikotažas. Arba apranga be apatinių. Kaip kam patogiau. Na ir galiausiai žaibiškai išpopuliarėjęs ir vis dar „ant bangos‟ prašmatnus sportinis apatinis trikotažas. Berniokiški šortukai, besiūlės sportinės liemenėlės populiarios kasdien, bet kokia proga. Kaip ir pastarųjų metų „topas‟ – braletės.

Taigi, nuo konservatyvių, suvaržančių korsetų iki laisvų nevaržančių perregimų apatinių. Įspūdinga evoliucija per 200 metų. Tiesa?

One thought on “Apatinis trikotažas. Evoliucija”

  1. apatinukai puslapyje rasite dar daugiau blog’u apie apatini trikotaza, taip pat rasite jo ir nusipirkti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *